Закарпатцям зобов’язано відпрацювати 150 годин громадських робіт за домашнє насильство.

Так, за доводами прокурорів Воловецького та Свалявського відділів Мукачівської окружної прокуратури двох осіб зобов’язано відпрацювати 150 годин громадських робіт за домашнє насильство


Йдеться про жителя с. Щербовець та мешканця Сваляви. В обох випадках чоловіки вчиняли насильство щодо своїх дружин, принижуючи та ображаючи їх нецензурною лайкою.

Ще одного жителя Сваляви засуджено вже до 180 годин громадських робіт. Протиправна поведінка обвинуваченого стосовно його матері негативно вплинула на психоемоційний стан жінки, викликала тривожність і страх за життя та здоров’я. Протягом 2020 року закарпатця тричі притягали до адмінвідповідальності за домашнє насильство, однак він продовжив його вчиняти.

До 1 року позбавлення волі засуджено жителя с. Малий Березний за насильство над сестрою. Потерпіла у судовому засіданні зізналася, що брат часто словесно ображав її та погрожував фізичною розправою. Така його поведінка постійно провокувала сварки в родині. Два роки тому чоловік вже відбував арешт за аналогічний злочин, притягувався й до адміністративної відповідальності, однак протиправну поведінку не припинив.

На Берегівщині також вдалося досягти реальної міри покарання для такого рецидивіста. Мешканця с. Верхні Ремети засуджено до 1 року 6 місяців ув’язнення. Потерпілим від домашнього насильства виявився батько обвинуваченого, який безпідставно зазнавав словесних образ, залякування і погроз. При цьому закарпатець до цього вже відбував 150 годин громадських робіт за домашнє насильство.

Два роки та один місяць позбавлення волі – саме таке покарання обрав суд 34-річному мукачівцеві за вчинення домашнього насильства. Близько року він систематично ображав нецензурною лайкою та вдавався до фізичного насилля стосовно своєї бабусі. Це призвело до погіршення здоров’я пенсіонерки, яка постійно перебувала у психологічній напрузі через дії внука. Обвинувачений – неодноразово судимий за заподіяння легких тілесних ушкоджень, крадіжку, а також за необережне тяжке чи середньої тяжкості тілесне ушкодження та залишення у небезпеці. Окрім того, його тричі притягували до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП за домашнє насильство. Наразі ж ще три обвинувальні акти щодо нього перебувають на розгляді суду.

Вступ усіх вищевказаних вироків у законну силу очікується.

Вирок суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції (ст. 532 КПК України), повідомляє пресслужба Закарпатської обласної прокуратури.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар