Хочеш аби літо було сповнене незабутніми враженнями – гайда на фестивалі Закарпаття
Саме цей край славиться колоритом, мультинаціональністю і мальовничими краєвидами, які й створюють настрій на заходах, куди з’їжджаються тисячі туристів не тільки з України, а й з усього світу.
Липнево-серпневі фестивалі на яких «упити та й закусити» і розважитися:
Хіппі-фестиваль «Шипіт»
Фестиваль «Шипіт» щорічно збирає молодіжні субкультури на гірській галявині неподалік водоспаду поблизу села Пилипець на Міжгірщині. Коріння хіппі-фестивалю проростає ще з липня 1993 року. Учасники з’їжджаються на галявину 1 липня та чекають масштабного дійства – ночі з 6 на 7 липня, якраз на свято Івана Купала. Утім, й опісля цього представники різних субкультур і мандрівники залишаються на локаціях гірського заходу на тиждень, ба й більше. Цьогоріч «Шипіт» зібрав біля трьох тисяч неформалів. На фестивалі лунає музика різних етнічних інструментів, учасники насолоджуються мальовничою природою та ночують у наметах під відкритим небом.
Івана Купала у Воєводино
Вже 10 липня традиційно відсвяткують Івана Купала у Воєводино. У програмі: видовищні купальські традиції, танці, стрибки через вогнище, плетіння вінків, традиційні закарпатські майстер-класи, street-food та великий ярмарок локальної гастрономії, а на десерт – концерт гурту «Марина і компанія».
Повідомляє Турінформ
Традиційний фестиваль сливового леквару
У селі Геча Берегівського району 24 серпня відбудеться традиційний фестиваль сливового леквару, пише Ужгород
Це унікальний захід, адже тут – осердя національних традицій, пов’язаних з приготуванням сливового леквару і страв на його основі. Леквар – традиційне закарпатське сливове повидло, яке готують за спеціальною технологією, на відкритому вогні у великому казані. Процес триває 7-8 годин, а подекуди й добу. Програма фестивалю: 7.00 – підготовка, встановлення котлів, миття слив; 9.00 – підготовка до процесу варіння леквару; 9.00-19.00 – дегустація та купівля страв з лекваром (цібере леквар, гомбовці зі сливами, калачі, вареники, вертуни з лекваром, сливянка); 13.00 – конкурс на найсмачнішу угорську страву в номінаціях: бограч-гуляш, рибна юшка по-угорськи, гуляш з квасолею, голубці;14.00 – урочисте відкриття фестивалю; 17.00 – оголошення переможців із виготовлення національних страв; 18.00 – оголошення переможців з конкурсу варіння лекварю; 20.00 – танці до світанку.
Фестиваль Кіфликів
11 липня у Чинадіївському замку «Сент-Міклош» на Мукачівщині усіх пригощатимуть смаколиками на святі кіфликів, повідомляється у соц-мережі Фейсбук.
У програмі заходу:
- локації з різноманітними кіфликами
- гастрономічна локація
- виставка-ярмарка виробів майстрів народних ремесел
- локація з майстер класами та квестами по території замку для дітей
- локації чудовими фотозонами
- екскурсії по замку
- забави - стрільба з лука, арбалета, танці, ігри, конкурси, розважальна музична програма
- вогняне шоу