У мережі показали надсекретну космічну радіолокаційну станцію часів “холодної війни” на Закарпатті

Унікальні місця Закарпаття відкривають свої таємниці


Про свого часу надсекретний військовий стратегічний радар, що спостерігав за космічним простором Європи, аби виявляти запуски ядерних балістичних ракет у соцмережі розповів місцевий гід Максим Адаменко. Як зазначається, зараз РЛС є складовою космічної галузі України. В наші дні сюди вже водять екскурсії.

Про це йдеться на сайті Голос Карпат

"+1 унікальна родзинка Закарпаття - чинна космічна радіолокаційна станція часів "холодної війни" - РЛС Шипка! Тепер складова космічної галузі України!", - йдеться у дописі.

Недалеко від Мукачева в лісі на 103 гектарах розмістилася колишня військова частина з позивним "Шипка". У 2020 році її частково відкрили для невеликих груп туристів.

Мова про 1056-й окремий радіотехнічний вузол раннього попередження - секретну базу з радіолокаційною станцією 5Н86 "Дніпро".

РЛС заступила на бойове чергування в 1979 році. Цілодобово і безперервно протягом 30 років вона контролювала космічний простір над усією Західною Європою, Середземним морем і Північною Африкою. Головним її завданням було виявляти балістичні ядерні ракети - визначати точку старту, траєкторію і точку падіння .

У такому режимі РЛС під Мукачевом працювала до 2009 року. Об'єкт обслуговували близько 1 000 осіб. В наші дні – в десять разів менше.

Сьогодні тут знаходиться Західний центр радіотехнічного спостереження. Він входить до мережі Національного центру управління та випробувань космічних засобів.

Утримання РЛС, за інформацією з відкритих джерел, обходиться, мінімум, в 10 мільйонів гривень щорічно. Її серце - комп'ютери 60-70-х років минулого століття. Вони займають сотні квадратних метрів, для їх роботи потрібні великі обсяги електроенергії. І резервуари з водою, які рятують техніку від перегріву. Безперервне чергування РЛС забирає більше тисячі кубів води на місяць.

Більше – у наступному відео:

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар