Економити на продуктах доводиться чи не всім пенсіонерам. Ціни ростуть з шаленою швидкістю, а от виплати залишаються на одному рівні. І якщо молодим людям легше впоратися із зростанням вартості, то пенсіонери не мають іншого виходу, як підлаштовувати свій раціон під свої доходи
Ціни зростають поступово, запевняє продавчиня Наталя. Вона на зеленому ринку в Ужгороді торгує бакалією. За десяток яєць жінка просить 30 гривень, за кілограм муки 18, а цукру- 27. літр олії в середньому коштує від 55 до 60 гривень. Кількість покупців за останній рік значно знизилася, запевняє пані Наталія, і пов’язує це із зниженням платоспроможності.
На відсутність попиту скаржиться і продавчиня овочів пані Єлизавета. За кілограм картоплі жінка править 10 гривень. Моркву у неї можна придбати вдвічі дорожче. За кілограм буряка жінка просить 13, а за цибулю 10. капусту продає за 8 гривень. Урожай цьогоріч був гарний, запевняє продавчиня, тож більшість інгрідієнтів бощового набору обійдуться не дорого. Та навіть попри це люди купують в невеликій кількості.
А от основний інгредієнт — м’ясо обійдеться ужгородцям в середньому в сто п’ятдесят гривень за кілограм. Виросли ціни і на молочну продукцію. За кілограм творогу на ринку просять 80 гривень, а за літр домашньої сметани — 75. молоко можна придбати за 25 гривень за літр.
Продавці запевняють, що зараз великих стрибків в ціні не було. Піднімають постачальники в середньому на гривню півтора. Проте до кінця року прогнозують ще динамічніше зростання цін. Найбільше вартість продуктів залежить від курсу долара та ціни на паливо.