Побачити справжніх карпатських буйволів на Закарпатті не рідкість. В декількох туристичних комплексах краю розводять цих тварин, що стало популярною туристичною атракцією. Втім, не лише закарпатці піклуються про збереження популяції. Німець-еколог Мішель Якобі, переїхав на Закарпаття аби опікуватися буйволами.
Підїжджаючи до відомої туристичної атракції, не бачимо ні туристів,ні квітів. Декілька хвилин катаємось на автомобілі по території "Долини нарцисів", невдовзі помічаємо - у заростях верби видніються буйволи. 10 могутніх тварин охолоджуються у водяних калюжах, адже сильна спека дається взнаки навіть тваринам.
У карпатському біосферному заповіднику ідеальні умови для тримання і випасання тварин, каже Олександр Навороцький. Тому і разом з Мішелем Якобі, засновником приватного підприємства “Кочова бура”, уклали угоду про створення природоохоронного та рекреаційного проєкту — випасання карпатських буйволів на території заповідника. Сподіваються, це позитивно вплине на популяцію нарцису вузьколистого.
Велика любов до справи і турбота про тварин - пан Мішель із задоволенням опікується могутніми, втім дружніми буйволами. Чоловік каже, за молочний період збирає близько 1200 літрів молока. Продає його місцевим і дає хворим дітям,адже воно має лікувальні і корисні властивості. Інше залишає собі і виготовляє молочну продукцію.
А де ж буйволи будуть взимку - поки вирішують. Сіна на території заповіднику вистачає, то ж планують збудувати хлів на території природнього парку "Долина нарцисів", де буйволи і будуть проживати взимку.
Детальніше дивіться у сюжеті: