На Закарпатті триває унікальна екологічна ініціатива, яка розвінчує міфи та упередження про кажанів. У єпископській Резиденції Мукачівської греко-католицької єпархії вкотре зібрались експерти, науковці, екологи та люди доброї волі, яким не байдужа доля фауни і природи Карпат. Цього разу мова йшла про екологічний проєкт BAT4MAN (бет фо мен). Він покликаний зберегти кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України. Стартував проект з ініціативи керівника Інституту еколого-релігійних студій Олександра Бокотея
З українського боку екопроєкт знайшов підтримку у духовенства краю.
Вежі церков – ідеальне місце для поселення кажанів, облаштування гнізд сов та існування інших видів тварин, оскільки тут їх найменше всього турбують. Учені спільно з екологічними активістами та прогресивними священиками ведуть методичну роботу з дослідження покрівель сакральних споруд та облаштування їх під потреби місцевої фауни.
Нещодавно в рамках екологічної ініціативи організували виставку світлин рукокрилих. Окрім дослідницької мети проєкт покликаний охороняти кажанів а також розвіяти міфи про те, що вони переносять коронавірусну хворобу.
На Закарпатті вже обстежили 170 храмів. Попереду удвічі більше, зазначають учасники проєкту. Вони переконані, спільні зусилля місцевих громад, вірян і духовенства стануть запорукою відповідального збереження біорізноманіття в транскордонному вимірі співпраці із сусідніми регіонами країн-сусідів.