Попри примхи погоди – науковці нацпарку «Зачарований край» регулярно відвідують пробні площі, яких на території з десяток. Кожна – унікальна. Все, що є в межах визначеного периметру – обліковують, вимірюють, а дані фіксують для подальшого вивчення
Кожне дерево на ділянці пронумероване. Зона інтересу – територія лісу площею одна десята гектара. Як правило – це коло з радіусом 17 метрів від ділянкового кілка. Для вимірювання використовують спецпристрої – як от дороговартісний висотомір.
Інформацію про кожне дерево вносять до бази даних. Згодом отримані дані опрацюють та зроблять висновки про темпи росту і стану деревини й рослинності на ділянці.
Також вимірюють і діаметр дерев – на підставі сукупності даних визначають кубомасу.
Вивчають і вік деревини.
Кількість та розміри річних кілець можуть багато розповісти про те, в яких умовах росло дерево. Засуха, інші негативні фактори росту або ж сприятливі умови – все відображається на кільцях.
Спостереження за дослідними ділянками дає можливість сформувати чітку картину процесів, які відбуваються у лісі. Також це майданчик за яким можна спрогнозувати те, яким буде його майбутнє.