Пити чи не пити воду з-під крану. Питання, яке турбує жителів практично усіх міст країни. Втім, якщо мова про Мукачево, то тут за якістю води щодня стежить з десяток лаборантів, хіміків та мікробіологів. Саме вони здійснюють контроль згідно програми перевірки якості води.
Мобільні бригади курсують містом та відбирають проби у чітко визначених зонах, а також у містян і тих, хто хоче перевірити власні джерела водопостачання.
Окрім ретельної перевірки якості води в міській мережі – в лабораторію часто звертаються з приватного сектору. На місці лаборант проводить забір проби. Однак перед цим воду пропускають щонайменше 15 хвилин, а кран піддають термічні й обробці.
У лабораторії щодня кипить робота. Воду піддають ґрунтовному аналізу, а це понад два десятки показників. Досвідчені лаборанти одразу фіксують будь-яке, навіть незначне відхилення від норми.
Навіть чиста на перший погляд вода може бути забрудненою та містити солі, які перевищують норму. Наявне обладнання дозволяє чітко все виміряти.
На запитання чи можна пити воду з-під крану, завідуюча лабораторії щиро відповідає – так. Каже, вони першими пробують воду, яку з-під землі викачують потужні насоси водозабірної станції. І так, вода в Мукачеві тільки з глибоководних свердловин, і аж ніяк не з Латориці попри поширені міські міфи.
На випадок аварійних ситуацій або коли бодай один з показників не відповідає нормі – лабораторія дає сигнал ремонтній бригаді, яка негайно усуває причину забруднення.
Лабораторія «Міськводоканалу» має усі необхідні сертифікати, а результатам за роки довіряють. Тож сюди звертаються й очільники новоутворених громад аби перевірити якість води, яку вживають місцеві та особливо яку постачають до дошкільних закладів та шкіл. Також чимало й тих, хто прагне пересвідчитись у якості води у власній криниці чи свердловині. Попит на аналізи високий, адже чиста вода – запорука міцного здоров’я. Щодо Мукачева, то водопровідну воду можна пити сміливо.
Детальніше про це дивіться у сюжеті: