Міні-скульптури Закарпаття або найменші мешканці Ужгорода, що творять велику історію

Revolutionize your trading with the 1inch App! Enjoy gasless swaps, exceptional rates, and a user-friendly interface. Take control of your crypto journey—download now!

Ми звикли до того, що пам’ятники мають великі розміри. Однак ужгородський скульптор Михайло Колодко вирішив зламати цей стереотип. У 2010 році він зробив свою першу міні-скульптуру розміром із людську долоню. За кілька років з’явилося десятки маленьких творінь, які стали головною особливістю Ужгорода


Завдяки професору УжНУ Ф. Шандору налічено понад 40 міні-пам’ятників. Для туристів розроблено спеціальний маршрут «Міні-скульптури Ужгорода». На пошук та огляд усіх скульптур витратять близько 3-х годин. Найбільше захоплення пам’ятники викликають у дітей. Навіть мешканці Ужгорода не перестають зачаровуватися ними.

Свободка

Найвідомішою та найулюбленішою міні-скульптурою Ужгорода є Свободка. Її вага - всього 4 кг, а висота 30 см. Кожного свята жителі міста підбирають для неї вбрання та прикраси, щоб зробити Свободку почесним гостем торжества.

                                           Святий Миколай

На поручнях одного з мостів Михайло Колодко розмістив статую Святого Миколая. Це створіння із бронзи стало найменшою скульптурою в Україні. Під час зимових свят Миколайчик користується особливою популярністю серед туристів.

                                                     Петро І

Кажуть, що Петро І обожнював закарпатське вино. Саме тому ужгородський скульптор вирішив створити пам’ятник, який «вміє» наливати цей напій. Фігура Петра І знайшла собі місце в дворику дегустаційного залу «Шардоне», що на вулиці Волошина.



Єдина Україна

На честь 25-ї річниці Незалежності України була створена «шоколадна» міні-скульптура. Вона символізує єдність українського народу та розпалює дух патріотичності.

Бравий вояк Шейк

Бравий вояк Швейк розташований на перилах, які пробиті кулями воєнного часу. Встановлений 10 липня 2012 року на перилах Київської набережної. Копія Швейка є в Одесі, Синевирський перевал, Ужгород-деца (Україна), Чехії (Оломоуц, Ліпніце, Кралупи), Словаччині (Гуменне) та Польщі (Перемишль, Кельце).

                                      Ейфелева вежа

Міні-скульптуру «Ейфелева вежа» було встановлено до Днів французької культури в Україні та з метою порятунку останнього старовинного ліхтаря Ужгорода на розі вулиць Капітульної та Духновича поруч із греко-католицьким собором на останньому старовинному стовпі в Ужгороді. Висота ужгородської копії Ейфелевої вежі складає всього 16 см, а вага — 1 кг чистої бронзи.
Наразі ужгородський скульптор проживає в Угорщині й продовжує створювати міні-родзинки.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар