Легалізуй незадекларовані активи – уникни відповідальності. З 1 вересня кожен, хто володіє активами чи майном вартістю від чотирьохсот тисяч гривень і не сплатив за них податок має змогу узаконити їх за значно нижчим відсотком. Замість звичних 18 в період дії закону сплачуватимуть 5 на активи, що перебувають в українських банках, та 9 – в іноземних.
Зі свого боку держава обіцяє не карати громадян за ухиляння від сплати податків і не використовувати отримані дані в перевірках. Декларуванню не підлягають кошти до 400 тисяч гривень, квартира площею менше 120 квадратних метрів, а будинок — 240.
Транспортні засоби особистого некомерційного призначення декларувати теж не потрібно.
Всі інші, які призначені для перевезення 10 і більше осіб, з об’ємом двигуна понад 3 тисячі кубічних сантиметрів та вартістю понад 400 тис. грн, а також мотоцикли об’ємом двигуна понад 800 кубічних сантиметрів, гелікоптери, літаки та яхти потрібно декларувати.
Не можуть скористатися цією податковою амністією люди, що згідно з антикорупційним законодавством повинні подавати щорічну електронну декларацію. Виняток також недієздатні та неповнолітні особи. До таких нововведень жителі обласного центру ставляться по різному.
Податківці наголошують, одноразове добровільне декларування — це право, а не обов’язок. Основна мета - легалізація коштів. Подати декларацію можна з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 виключно в електронній формі.
Детальнішу у нашому сюжеті: