Конфісковане церковне начиння на Закарпатті: тепер духовні раритети зберігатимуться у Народному музеї історії України

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

Закарпатська митниця Держмитслужби передала до Національного музею історії України, що в м.Київ, виносний Хрест-Розп'яття, монстрацію та чотиристулковий складень, виготовлені у першій половині ХХ століття


Духовні раритети були вилучені на митному посту «Тиса», що на українсько-угорському кордоні, ще у 2018 році. А вивезти їх з нашої держави намагався у незаконний спосіб італієць.

Так, під час поглибленого митного огляду автомобіля іноземця митники виявили не заявлені при усному опитуванні та не вказані у митній декларації предмети, серед яких: Хрест-Розп'яття виносний, монстрація, складень чотиристулковий. Відтак, складено протокол про порушення митних правил за частиною 1 ст. 483 Митного кодексу України. Церковні раритети вилучено.

Рішенням Ужгородською міськрайонного суду Закарпатської області визнано італійця винним у порушенні митних правил, накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 100% вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів.

Нещодавно Міністерство культури та інформаційної політики України своїм наказом «Про передачу вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави, для постійного зберігання в державну частину музейного, бібліотечного та архівного фондів» зобов’язав Закарпатську митницю Держмитслужби передати конфісковані раритети до Національного музею історії України.

Що стосується самих церковних конфіскатів, то фахівці розповідають: виносний Хрест-Розп'яття кустарно виготовлений невідомим майстром у першій половині ХХ ст ймовірно в Україні (мідний сплав, литво, олійні фарби, розпис; розмір 32,5x20,7 см). Хрест чотирикінцевий з накладеним розіп'ятим Христом. Кожен кінець хреста виконаний у вигляді стилізованої квітки та прикрашений портретним олійним малюнком: у верхньому - Бога Саваофа, у лівому - Богоматері, у правому - Ісуса Христа, у нижньому - черепа та кісток Адама. До нижнього кінця хреста кріпиться металевий стрижень з різьбою для з'єднання з посохом (тростиною).

Наступний раритет - монстрація, виготовлений також у першій половині ХХ століття, ймовірно в Україні (білий та жовтий метал, штампування, фарбування, скло; розмір - 34,5х29 х 4 см). Фахівці уточнюють, що монстрація - різновид дароносиці у католицькій церкві. Має форму сонця з розбіжними променями. Центральна частина монстрації має наскрізний отвір, що закривається з обох боків склом. В цьому отворі зберігається освячена гостія (освячений хліб, який став Святими Дарами).

Останній раритет - складень чотиристулковий, виготовлений у першій половині ХХ століття в Росії (мідний сплав, литво, розмір 18,2х40,9 см). Складень у вигляді чотирьох металевих іконок, які за допомогою втулок складаються-розкладаються. У розкладеному стані являють собою похідний (переносний) вівтар для молитов. На кожній іконці міститься п'ять клейм, на яких зображено релігійні свята або пам'ятні дати, повідомили у пресслужбі Закарпатської митниці Держмитслужби.

церковне начиння, конфісковане, митниця, Закарпаття, італієць, Народний музей, зберігання церковне начиння, конфісковане, митниця, Закарпаття, італієць, Народний музей, зберігання церковне начиння, конфісковане, митниця, Закарпаття, італієць, Народний музей, зберігання

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар