Чимало спекуляцій і маніпуляцій відбуваються навколо найважливішої теми сьогодення - відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення. Важливе питання має бути виважено обговорено в суспільстві і затверджено референдумом. Так вважають представники політичної партії "Батьківщина", які власне ініціювали по всій Україні проведення обговорень про надважливе для суспільства питання. Народні обранці об'єдналися з фермерами, селянами й землевласниками, аби разом вирішити питання найціннішого ресурсу України
Круглий стіл на тему «Ініціювання референдуму щодо продажу земель сільгосппризначення» народні обранці провели і в стінах «Мукачівського фахового коледжу НУБіП України». В заході взяли участь народний депутат України Іван Крулько, депутати Закарпатської облради, науковці, юристи, представники фермерських господарств і громадських організацій, органів місцевого самоврядування. Як зазначив народний депутат Іван Крулько, кожна людина, яка має пай, але хоче його продати, може це зробити за фіксованою чесною ціною і лише державі. А далі земля може передаватись лише у довгострокову оренду і перш за все фермерським господарствам, що створені громадянами України.
На заході виступили науковці та юристи, які провели юридичний аналіз земельного питання та висловили своє занепокоєння, адже як вважає кандидат юридичних наук Наталія Петрецька, референдум - механізм стримування та противаг, аби не допустити узурпації влади, це один із символів демократії. Думку громадян опитати потрібно обов’язково, але тут стоїть питання легітимності . Чи виявлять свою волю більше 50% виборців?
Представник фермерського господарства Михайло Буришин зауважив, «Питання землі - надзвичайно важливе, навіть більше, ніж ми собі уявляємо. Можливість проведення референдуму, це шанс винести питання на найвищий рівень.
Фермери та аграрії, висловили своє бачення, адже найважливіша в цьому питанні - думка саме тих, хто плідно обробляє землю та не з чуток знає про проблеми галузі.
Завершенням круглого столу стало одноголосне прийняття рішення про направлення звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо необхідності проведення Всеукраїнського референдуму і відтермінування дати введення в дію закону України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення та дозвіл його запровадження лише після проведення і позитивного рішення Всеукраїнського референдуму.