ФК “Ужгород” у Першій лізі: такого дебюту від закарпатської команди ніхто не очікував

24 липня стартував новий сезон Першої ліги України з футболу. У рамках 1-го туру дебютант змагань – ФК "Ужгород" – приймав івано-франківське "Прикарпаття"

У період міжсезоння представник Срібної землі плідно попрацював на трансферному ринку і підписав 6 нових футболістів: Андрія Вискребенцева, Віктора Хомченка, Валентина Лабатія, Олександра Кобеляша, Вадима Мердєєва і Василя Пиняшка. Тим часом команду покинули Максим Минайленко, Олег Вишневський, Роман Цень та Сергій Майборода.

Дебютувати в Першій лізі ужгородцям випало з «Прикарпаттям», яке минулий сезон завершило на 14-й позиції турнірної таблиці. Колектив з Івано-Франківська не входить до когорти найсильніших команд цього дивізіону, тож уболівальники закарпатської команди очікували, що їх улюбленці у домашній грі складуть серйозну конкуренцію супернику і спробують взяти очки. Однак результат матчу здивував багатьох. На жаль, для закарпатських поціновувачів футболу, не з позитивного боку.

Вже на 8-й хв. зустрічі гості повели в рахунку: після подачі зі штрафного Володимир Рудюк головою скинув м’яч на Романа Барчука, який переправив круглого у ворота. Ужгородці прагнули забити м’яч у відповідь і протягом дев’яти хвилин, з 12-ї до 19-ї, створили два гольові моменти. Спочатку відзначитися міг Вадим Ференцик, а потім – Адріан Пуканич, та в обох епізодах надійно зіграв голкіпер (спершу Андрій Новак парирував удар з близької відстані, а потому взяв дальній постріл капітана «Ужгорода»).

Що було далі – пояснити складно. М’ячі у ворота Михайла Готри влітати один за одним. На 29-й хв. після прострілу Василя Цюцюри точного удару в дотик завдав Роман Барчук, а через три хвилини черговий простріл у виконанні гравців команди-гостей завершився автоголом Стефана Федака. Але й на цьому «Прикарпаття» не зупинилося і ще до перерви зробило рахунок непристойним – 0:5. На 34-й хв. відзначився Володимир Рудюк (6-й номер увірвався у карний майданчик господарів і з гострого кута відправив круглого у ворота), а на 42-й – Василь Цюцюра (нападник головою замкнув верхову передачу від Івана Сондея).

Після перерви господарі вже надійніше діяли в обороні, але й це не завадило «прикарпатцям» забити вшосте (на 74-й хв. Володимир Рудюк оформив дубль). Щодо атакувальних дій закарпатців, то наприкінці зустрічі вони намагалися забити бодай гол, однак зробити це ніяк не вдавалося. Найближчим до взяття воріт був Василь Пиняшко: новачок команди на 77-й хв. небезпечно пробивав із 17-ти метрів, але влучив у поперечину.

У підсумку гра завершилася розгромною поразкою «Ужгорода» з рахунком 0:6. Напевно, такого результату не очікували ні господарі, ні гості.

Наступний поєдинок в команди Михайла Іваниці буде ще складніший. Представники Срібної землі завітають у гості до фаворита Першої ліги України сезону 2021/22 – харківського «Металіста». Гра відбудеться 1 серпня і розпочнеться о 18.45.