Екологічні проблеми Долини нарцисів: меценати з Німеччини нададуть допомогу

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

Карпатський біосферний заповідник отримав меценатську допомогу від німецької компанії. Залучені кошти планують витратити на ряд заходів, спрямованих на покращення екологічного стану Долини нарцисів.


Працівники заповідника на чолі з директором Миколою Тарасюком 25 серпня зустрілися з представниками фірми «Ortovox», яка й надала допомогу, представниками громадської організації та Мішелем Якобі, екологом і знаним ентузіастом збереження карпатських буйволів, інформує Перший.com

Серед заходів, на які спрямують отримані від меценатів кошти, виділили, зокрема, такі:

  • Будівництво гідротехнічних споруд для підвищення рівня ґрунтових вод
  • Придбання обладнання для вирубування заростів верби і викошування ділянок, де не ведеться господарювання
  • Сприяння збільшенню популяції нарцису вузьколистого шляхом підсіву його насіння

Німецька компанія «Ortovox» виробляє туристичне спорядження і одночасно пропагує ідеї збереження навколишнього середовища, особливо у контексті глобальних кліматичних змін. Допомогу в залученні коштів для вирішення екологічних проблем Долини нарцисів надала також громадська організація  «Дунайсько-Карпатська програма».

екологічні проблеми, Хустщина, Долина нарцисів, меценати, німці, допомога екологічні проблеми, Хустщина, Долина нарцисів, меценати, німці, допомога

Цього року Долина нарцисів на Закарпатті цвіла пізніше, ніж зазвичай, а квітів було менше. Це пов’язали з погодними умовами – весна була холодною. Проте вчені стверджують, що Долина нарцисів вимирає. Біолог Віктор Ганущин зазначав, що площа цвітіння нарцису вузьколистого за 20 років скоротилися у два рази. Як не парадоксально, причиною цього науковець вважає відсутність будь-якого впливу у заповіднику. Раніше в долині скошували траву і випасали худобу. У таких умовах, на його думку, і мав би існувати цей біом, а нині без господарювання все заростає чагарниками і верболозом. Окрім того, змінився гідрологічний режим, і квітам бракує вологи. На усунення цих проблем і спрямовані заходи, які планують втілити у Карпатському біосферному заповіднику.

Минулого року Мішель Якобі започаткував у заповіднику природоохоронно-рекреаційний проєкт, почавши випасати на території Долини нарцисів карпатських буйволів. Сподіваються, що це позитивно вплине також на популяцію нарцису вузьколистого.

екологічні проблеми, Хустщина, Долина нарцисів, меценати, німці, допомога

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар