На Закарпатті нарешті вирує збір урожаю. Королева сільських городів – картопля. Вона на столі в кожного українця. Недарма в нашого населення вона вважається "другим хлібом". Це досить калорійний продукт, насичений вуглеводами та вітамінами. У нім міститься близько десятка різних макро- і мікроелементів, серед яких кальцій, калій, залізо. За статистикою, Україна займає четверте місце в світі з вирощення картоплі, а за кількістю споживання – третє.
Що треба робити після збирання картоплі, щоб наступного року її вродило ще більше?
Досвідчені аграрії за 10-14 днів до збору урожаю картоплі скошують бадилля. Так найшвидше підсихає картопля й буде довше зберігатися. Варто зазначити, що це необхідно зробити, якщо бадилля вражено фітофторозом. Якщо вчасно скосити, то хвороба не перейде на бульби.
Не рекомендують згодовувати зелене бадилля тваринам, бо в ньому міститься отруйна речовина, що має назву соланін.
Саме у вересні в розпалі термін збору картоплі, бо ранні сорти дозрівають після посадки за 40-60 днів, збирають їх в липні. Таку картоплю зазвичай вживають тільки в їжу й не піддають довготривалому зберіганню. Пізні сорти дозрівають 120 днів.
З 15-20 серпня до середини вересня її викопують. Вона має пережити холодні погодні умови та довго зберігатися.
Тому, щоб увесь рік був цей овоч на столі, восени потрібно подбати про його зберігання, адже можуть виникнути проблеми, які погрожують пошкодити або знищити запас цієї культури. Після збору урожаю не потрібно миттєво відправляти її в погріб. Треба дати підсохнути, а ще важливо не піддавати впливу прямого сонячного світла, бо можуть з'явитися плями та незначне пошкодження.
Автор: Ніколетта Шишкіна