Ремдезивір не допомагає знизити смертність від Covid-19 – ВООЗ

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

Всесвітня організація охорони здоров'я провела дослідження препарату «Ремдесивір», який використовують під час лікування коронавірусного захворювання. Виявилося, що препарат «майже не впливає» на ризик померти через ускладнення COVID-19 та не допомагає швидше одужати


Результати дослідження ВООЗ опублікували на сервері препринтів MedRxiv, пише Громадське.

Це був єдиний препарат, який мав дозвіл на спеціальне використання для лікування COVID-19 від Управління з продовольства і медикаментів США. Його також дозволили використовувати у ЄС.

Дослідження ВООЗ стосувалося понад 11 тисяч пацієнтів із COVID-19 у 30 країнах світу. Крім «Ремдесивіру», випробовували ефективність таких препаратів як гідроксихлорин, лопінавір/ритонавір та інтерферон.

Жоден із цих препаратів не допомагав пацієнтам швидше одужати й не збільшували шанси вижити після ускладнень захворювання.

ВООЗ продовжить досліджувати інші ймовірні препарати для лікування коронавірусного захворювання.

Що таке «Ремдесивір»?

Препарат розробила американська компанія Gilead ще під час спалаху вірусу Ебола, однак тоді він не був ефективним. Раніше в окремих випадках лікарі повідомляли про покращення здоров’я пацієнтів із COVID-19 після прийняття «Ремдесивіру». Водночас підтвердженої ефективності препарат не мав.

Крім того, цим препаратом лікували американського президента Дональда Трампа. Водночас деякі пацієнти після лікування цим препаратом скаржаться на порушення роботи нирок.

Як пише CNN, перед дослідженням ВООЗ у США заявляли, що «Ремдесивір» приблизно на третину зменшує час лікування у пацієнтів із важким перебігом хвороби, але мало допомагає тим, хто має легкі симптоми.

А де вакцина?

COVID-19 відносно нове захворювання, яке вперше зафіксували лише наприкінці 2019 року, тому ні спеціальних ліків, ні вакцини немає.

Єдиними зареєстрованими у світі вакцинами є російські «Спутник V» або «Гам-Ковід-Вак» та «ЕпіВакКорона». Водночас ці препарати не пройшли третю фазу клінічних випробувань.

Є міжнародно заведена норма про те, що вакцину можна реєструвати й масово застосовувати тільки після успішного завершення трьох фаз клінічних випробувань. Тому є сумніви щодо ефективності російських вакцин.

Власні тестування вакцини від COVID-19 запустили науковці з Великої Британії, США, Німеччині, Китаю та багатьох інших країн.

Про успіхи клінічних випробувань повідомляли спеціалісти Оксфордського університету та Європейське агентство з лікарських засобів.

За словами науковиці Всесвітньої організації охорони здоров’я Сумії Свамінатан, наразі всього 10 вакцин перебувають на третьому етапі тестування ㅡ рандомізованих, подвійно-сліпих випробувань серед великої кількості добровольців. На цьому етапі учасникам тестування дають не лише вакцину, а й плацебо, і ані вони, ані лікарі не знають, кому саме що дістається. Всього ж на різних етапах розробки перебувають близько 40 вакцин-кандидатів ВООЗ.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар