В ході зустрічі представники ЗМІ проінформували сенаторів про катастрофічну ситуацію зі свободою слова в Україні
Як пише 112ua.tv, колективи медіа, незаконно закритих українською владою в особі президента Володимира Зеленського, зустрілися з секретарем Сенату, віце президентом Комітету закордонних справ , оборони і збройних сил Жоелем Герра, президентом Комісії з конституційного законодавства , законодавства , загального виборчого права , регламенту і загальному управлінню Сенату Франції Наталі Гулі.
Журналісти чотирьох опозиційних телеканалів - "Перший Незалежний " , "112 Україна " , NewsOne і Zik , а також видань " Страна.uа " і " Шарій.net " , - нагадали, що влада в особі президента Володимира Зеленського грубо порушила принципи верховенства права, закривши незалежні засоби масової інформації.
"Грубо порушивши принцип верховенства права, в позасудовому порядку (через рішення Ради національної безпеки і оборони, хоча позбавлення ЗМІ ліцензії можливо тільки за рішенням суду) українська влада заборонила трансляцію трьох провідних інформаційних телевізійних каналів:"112 Україна ", Newsone і Zik. Звичайним листом заступника голови СБУ, і, знову ж таки, без суду влада злочинно вивела з ефіру телеканал"Перший Незалежний" , який об'єднав журналістів трьох закритих каналів, припинивши його мовлення вже через годину після початку трансляції. Також через незаконне введення санкцій влада зупинила роботу і загрожує повним знищенням виданням "Страна.ua" і "Шарій.net", - йдеться у відкритому листі журналістів до сенаторів.
Представники ЗМІ закликали французьких політиків під час подальших контактів з українською владою дати зрозуміти, що обмеження свободи слова і, зокрема, блокування українських ЗМІ без незалежного судового розгляду серйозно підриває верховенство закону в Україні і тому неприйнятна для Європейського Союзу.
"Для нас велика честь зустрітися з Вами, щоб висловити свою стурбованість з приводу того, хто кличе нападу на свободу преси в Україні. Ми впевнені, що Ваша зустріч з постраждалими журналістами стане прекрасною демонстрацією послідовної підтримки з боку ЄС у сфері захисту прав і свобод людини. Ми закликаємо вас під час подальших контактів з українською владою дати зрозуміти, що обмеження свободи слова і, зокрема, блокування наших ЗМІ без незалежного судового розгляду серйозно підриває верховенство закону в Україні і тому неприйнятна для ЄС. Крім цього, просимо вас публічно відреагувати на ситуацію, яка склалася навколо закритих ЗМІ, і ініціювати обговорення цього питання на засіданнях Сенату Франції ", - йдеться в листі.
"Українські чиновники перейшли всі межі розумного і продовжують нехтувати українським законодавством і міжнародними нормами, цілеспрямовано знищуючи свободу слова в Україні. Але ми не ставимо перед собою мету воювати з нинішньою владою. Ми, як журналісти, всього лише хочемо продовжувати працювати і доносити людям правду про тому, що відбувається в країні і за її межами. Однак в цьому законному праві нам відмовлено. тому ми просимо Вас відреагувати на цю ситуацію і дати свою оцінку тому, що відбувається навколо наших телеканалів. Сподіваємося на Вашу підтримку ", - резюмують журналісти.
Раніше колективи співробітників незаконно закритих українською владою телеканалів і сайтів звернулися в Управління верховного комісара ООН з прав людини з проханням приділити увагу проблемі знищення свободи слова в Україні та вплинути на українську владу в цілому і президента Зеленського зокрема.
В кінці серпня журналісти незаконно закритих медіа "112 Україна ", NewsOne, ZIK, "Перший Незалежний" , КРТ, "Страна.ua", "Шарій.net" провели великий мітинг біля стін посольства США в Києві, в ході якого передали лист про незаконні дії влади в особі президента України Володимира Зеленського, а також закликали президента США Джо Байдена підняти проблему знищення Зеленським свободи слова в Україні.
Раніше сотні журналістів телеканалів "112 Україна ", NewsOne і ZIK прийшли до представництва ООН в Україні висловити подяку за звіт Управління верховного комісара ООН з прав людини" Огляд ситуації в сфері прав людини в Україні ", в якому закриття телеканалів було визнано незаконним.
Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна ", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який вступив в силу з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.
26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал - "Перший Незалежний" . Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна ", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру .
20 серпня були введені санкції проти головного редактора інтернет-видання "Страна.ua" Ігоря Гужви, компаній - видавців "Страни.ua", блогера і журналіста Анатолія Шарія, його дружини Ольги. В результаті були заблоковані видання "Страна.ua" і "Шарій.net".
Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти і світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна ", NewsOne і ZІК.
За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 80 тис. Матеріалів , присвячених цькування українською владою опозиції і незалежних телеканалів.