Ужгородці підписують петицію, щоб не допустити забудову Радванського кар’єру

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

Радванський Кар’єр - популярне місце відпочинку містян. Ця штучна водойма виникла на місці, де раніше промислово видобували камінь-андезит. За спостереженням небайдужих, територію поблизу озера починають забудовувати.

«У цьому році ми помітили, що на краю скелі будується будинок. А також біля самого озера продані 4 земельні ділянки. Тому ми стурбовані тим, що скоро це місце, яке так полюбляють ужгородці, може і зовсім зникнути. Землі будуть приватизовані, а доступу до води не буде, або ж буде мінімальний. Тому ми зініціювали петицію для того, щоб насамперед зберегти цю територію» - зазначає громадський активіст Ернест Самсончик.

Ініціативна група небайдужих ужгородців пропонує створити паркову зону навколо озера колишнього кар’єру у мікрорайоні Радванка із забороною будівництва у цій та буферній зонах майбутнього парку, а також із подальшим її облагородженням.

«Варто зазначити, що кар'єр в Ужгороді - чи не єдине місце для рекреації. Наразі ми ризикуємо втратити це місце. Ми вже бачимо першу трьохповерхову будівлю, яка повністю руйнує чарівність цієї місцевості. Відповідно до петиції ми опублікуємо певні вимоги. По-перше створення паркової зони, тобто заборона на будівництво у певних межах навколо скелі кар'єру. Із власником уже наявної будівлі можна домовитися про висадку дерев, щоб цей об'єкт не створював візуальне забруднення цього унікального місця» - зазначив член ініціативної групи Олександр Ровняк.

За його словами, майже впритул до води продані 4 земельні ділянки. На думку активістів, власникам цих ділянок варто запропонувати альтернативні земельні ділянки, але на іншій території.

 

Олександр Ровняк зазначає: подібна ситуація склалася із тенісними кортами у місті. Ужгородці підписували петицію проти забудови багатоповерхівками єдиних тенісних кортів у місті, яким уже 130 років. Тоді міський голова Богдан Андріїв заявив: тенісні корти необхідно зберегти, і висловив сподівання, що власником земельної ділянки таки вдастся досягти порозуміння. Таке ж вирішення проблеми громадські активісти чекають і у ситуації із можливою забудовою навколо Радванського кар’єру.

До підписання петиції долучився старший тренер збірної Закарпатської області з водного поло Ісрафіл Василькін.

«За останні 10 років команда Ужгорода 5 разів вигравала Чемпіонат України з водного поло серед юнаків.  І я вам скажу: 30% успіху - це Радванський кар’єр. Це неофіційно, і тим не менш, воно так. Те, що ми заговорили про рекреаційну зону, гадаю, той крок, який вже давно варто було зробити. Місто офіційно каже, що тут плавати не можна. Утім за 30 років я не знаю жодного випадку, щоб хтось захворів після відвідування кар'єру. Всього за один тиждень це місце відвідують 7 тис людей. А за всі роки сформувалися групи "моржів", які плавають тут цілий рік»
- зазначив тренер.

      

Підтримав петицію і фаховий тренер з легкої атлетики Микола Мокринський. За його словами, місце - унікальне, яке впродовж 40 років зберігає чистоту та привабливість для містян. На відпочинок сюди приходять сім'ї з дітьми, молодь. Тут проводять духовні практики, та тренуються спортсмени – бігуни, плавці, ватерполісти.

Якщо петиція набере потрібну кількість голосів (250), це питання буде винесено на голосування міськради. Автори звернення пропонують надати території охоронний статус та створити паркову зону з подальшим її облагородженням (висадка дерев та кущів, будівництво тротуарів). Усіх небайдужих запрошують приєднатися до ініціативи.

Станом на 25 липня, під петицією на захист Радванського кар'єру від забудови поставили свої підписи 210 людей.
Підписати петицію ви можете тут
https://petition.e-dem.ua/uzhgorod/Petition/View/156?fbclid=IwAR0IpKsso4kzCj9QWRxrihI2RjdNAvqcarMNmfOijhaQ-HELXGB3rEsry04

       

Більше деталей щодо забудови Радванського кар'єру, зокрема і позицію міської ради - дивіться незабаром у сюжеті на "Першому кабельному".

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар