Cвятині й буття Святогірської Лаври

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

Щоб потрапити у Святогірську Лавру, потрібно перейти доглянутий місток через річку Сіверський Донець, - своєрідний рубіж між світським життям та духовним.

Кілька кроків і  живописний вид змусить зупинитись: на тлі Святогірської гори яскраво виділяється білосніжна крейдяна скеля, яку увінчує монастирський ансамбль, з 2004 року удостоєний статусу Лаври.

Лихоліття, що спіткало Схід України, стало черговим історичним випробуванням, яке перевіряє Святогірську Лавру на міцність й жертовну допомогу ближнім.


З 2014 року тут знайшли нову домівку й справжній прихисток тисячі постраждалих переселенців з Донецької області.

         


 А тутешнім монахам послух й справді в радість. Їхні смиренні обличчя сяють не звичайним світлом, а доброта в справах геть не показна. Господарство, пасіка, просфорня, лаврські майстерні з пошиття священицьких одеж і, навіть, з ремонту взуття – всього й не перелічити.

          

Усю ж працю пронизує молитва, яку творять ченці під час послуху. Відтак і результат втішає не лише їх, а й ближніх.


Краса і гордість Донеччини – Святі гори. На території Свято-Успенської Лаври знаходяться таємничі печерні ходи протяжністю близько кілометра, з каплицями, усипальницями, келіями. Крім них в монастирі зберігається чудотворний образ Божої Матері Святогірської. Історія написання чудотворного списку пов'язана з одним афонським старцем-іконописцем, який відвідав Святі Гори незабаром після відкриття монастиря в 1844 р. Афонському ченцю дуже сподобалася обитель, її вигляд схожий з афонським та краса навколишньої природи. Він був бідним тому вирішив прикрасити оселю тим мистецтвом, яке добре знав, і в дарунок монастирю написав цю ікону. Особливу допомогу від чудотворного образу Пресвятої Богородиці отримують недужі онкологічними захворюваннями і безпліддям.

Мандрівка древніми печерами і скитами Лаври, що втаємничують чимало зцілень. Лаврська початкова школа, на навчання до якої потрапляють мешканці прилеглих сіл – наступний випуск «Церковного закулісся» розповість за невідомі цікавинки Святогірської Лаври.

 

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар