Геомагнітна буря може привести до мігрені і запаморочення
Фахівці сонячних лабораторій щодня спостерігають за сонячною і магнітною активністю. Підвищена сонячна активність викликає магнітні бурі - небезпечні для здоров'я і систем зв'язку періоди. Розповідаємо, коли очікуються найнебезпечніші для метеозалежних людей дні в січні і як захистити своє здоров'я.
Що таке магнітна буря?
Магнітні бурі - це збурення магнітного поля Землі, викликані спалахами на сонці. Такі коливання можуть негативно впливати на роботу систем зв'язку, а також людське здоров'я. Навіть невелике підвищення активності може відобразитися на здоров'ї.
Магнітні бурі в січні 2022 року
Перша велика буря накриє Землю в середині місяця. Геомагнітна буря триватиме з 15 по 17 січня. Активність 16 січня буде високою, а в інші дні очікуються незначні коливання.
Наступна підвищена сонячна активність прогнозується 24 січня. Вона буде слабкою. Наприкінці місяця також буде слабка дводенна буря - 29 і 30 січня.
Геомагнітні бурі: вплив на здоров'я
Геомагнітна буря може викликати такі симптоми: головний біль, запаморочення, нудота, безсоння, загострення хронічних хвороб, біль у суглобах, підвищений тиск, слабкість. Особливо гостро відчувають наслідки бурі літні, вагітні та власники хронічних захворювань.
Щоб захиститися від негативного впливу бур, слід дотримуватися таких правил.
- Відмовтеся від жирної, смаженої, гострої їжі в небезпечні дні.
- Обмежте вживання кави, сигарет, алкоголю. Пийте більше трав'яних чаїв.
- Перед сном прийміть контрастний душ.
- Проводьте більше часу на відкритому повітрі.
- Більше ходіть пішки.
- При сильному погіршенні самопочуття зверніться до лікаря.