Цей твердий сир качота, який так старанно покриваємо насиченими кольорами і став дебютною крафтовою продукцією, яку виготовило подружжя Декетів. Таким сирним мистецтвом почали займатися у Дубовому на Тячівщині рік тому. Зараз мають свою крамницю, у якій запах сиру заполонив усю кухню
Після того, як черговий сирний шедевр подружжя Декетів вкотре перевершив очікування – посипалися замовлення від знайомих та сусідів. Тоді й вирішили – працюватимуть над новими партіями сиру за батьківськими рецептами, які ті підгледіли у «свідомого» сировара.
Тепер пан Юрій працює самостійно. Каже, така робота – досить клопітка та важка фізично для жіночих рук, тому й береже дружину. Сировару є з чим порівнювати, адже чоловік тривалий час трудився на заробітках закордоном.
Молодий, напівтвердий сир качота, пряні кульки, йогурти, сир гриль з приправами, сулугуні, берпел-кноле, моцарела – ці види замовляють доволі часто, каже сировар.
Один із найпопулярніщих видів продукту, який прикрашає полиці «сирного королівства» приготували й ми. Для цих сирних кульок заготовляють молоко та спеціальні спеції – вони й прикрашають гастрономічний витвір та надають йому пікантного смаку.
Опісля ж – слід дати спокою продукту на 8-12 годин. Та це ще не все: стільки ж часу сир має висіти в марлі.
Також тут виготовляють сири з пліснявою. Найдорожчий та найвибагливіший з них – камамбер. Не пасе задніх і пікодон, який можна запікати. Його роблять виключно на замовлення – зберігатися у холодильнику після того, як покрився їстівною пліснявою, більше тижня йому категорично заборонено. Все через виключно натуральні інгредієнти. Та є ще один пункт, у списку сирних правил.
Сировар уміє створювати більше 25 видів сиру з коров’ячого молока. Опанувати нові крафтові уміння йому допомагають онлайн-курси з виготовлення крафтової продукції. Утім, на цьому чоловік не зупиняється, у планах – власне фермерське господарство та вдосконалення гастрономічного мистецтва.