Європейський суд з прав людини вперше визнав власників Facebook-сторінка відповідальними за коментарі інших користувачів під постами на своїй сторінці. Суддя ЄСПЛ від України Ганна Юдківська написала, що користувачі зобов'язані контролювати не тільки свої висловлювання, а й коментарі й контент третіх осіб на сторінці
«Справа підіймати нове питання - щодо меж відповідальності власників облікових записів в соціальних мережах за неприйнятні коментарі третіх осіб під постами (попереднє ключову справу Delfi AS стосувалося відповідальності Інтернет-порталів за мову ненависті). Суд вперше вказав, що власник облікового запису має особливі обов'язки контролю і пильності, зокрема, якщо вирішує зробити свій обліковий запис публічним, дозволяє коментувати будь-кому, і публікує контент, потенційно здатний спровокувати мову ненависті. У цій ситуації критичною є реакція власника », - написала суддя.
За її словами, таке рішення ЄСПЛ прийняв у справі, де заявником виступив місцевий депутат і кандидат на виборах в парламент. Чоловік був засуджений за розпалювання ворожнечі через те, що негайно не видалив коментарі третіх осіб з використанням мови ненависті (з приводу мусульманської громади, яка в коментарях була асоційована зі злочинністю в місті та була зрівняна з групою «наркоторговців і повій») під своїм постом у Facebook з критикою свого політичного опонента.
«На думку Суду, свідомо зробивши свій обліковий запис Facebook загальнодоступним, і дозволивши таким чином своїм друзям, в цілому 1829 осіб, розміщувати там коментарі, заявник був зобов'язаний стежити за вмістом опублікованих коментарів. Крім того, він не міг не знати, що його публікація, швидше за все, приверне коментарі політичного характеру, які повинні були відстежуватися ним ще більш ретельно », - додала Юдківська.
Політик не видаляв відповідні коментарі упродовж 6 тижнів, тому ЄСПЛ визнав його відповідальним за скоєне. Одна з суддів ЄСПЛ не погодилася з рішенням і заявила, що визнання власника сторінки відповідальним за коментарі інших осіб під його постами є загрозою для свободи слова, перш за все в разі публічних осіб з великою кількістю «друзів». На думку судді, таким чином на власника сторінки покладають обов'язки контролю, які можуть перетворити його в цензора слів, написаних на сторінці власника Facebook-сторінки.