В Ужгороді нейрохірурги спільно з кардіохірургами провели операцію на відкритому серці

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

Спільну операцію на відкритому серці провели 6 вересня нейро- та кардіохірурги в Закарпатському обласному клінічному центрі кардіології та кардіохірургії


Таку операцію провели вперше на Закарпатті, – розповів Суспільному завідувач кардіохірургічного відділення медзакладу Павло Лукач.

Операцію на відкритому серці в Закарпатському обласному клінічному центрі кардіології та кардіохірургії розпочали об 11 годині. Лікар-нейрохірург Андрій Смоланка розповів: раніше робили дві операції. Наразі проводять одну в два етапи: спочатку нейрохірурги, далі – кардіохірурги.

кардіохірурги, нейрохірурги, Ужгород, спільна операція, відкрите серце

"Робимо наше втручання на сонній артерії, забираємо бляшку й потім, після того, пацієнта підключають до апарату штучного кругообігу, коли вже ризик виникнення інсульту буде мінімальний, кардіохірурги проводять свій етап оперативного втручання. Атеросклеротична бляшка – вона всередині артерії, вона звужує просвіт артерії. У цьому випадку близько 80% артерії перекрито. Ми розрізаємо артерію, ставимо затискачі, видаляємо бляшку з середини артерії, а потім її зашиваємо. Тобто сонна артерія залишається цілою ззовні і зсередини", — розповів нейрохірург Андрій Смоланка.

Після цього, роблять операцію на відкритому серці кардіохірурги.

"В англомовній традиції це називається "bypass", тобто обхід уражених частин судин серця за допомогою додаткових шляхів. У цьому випадку це будуть внутрішньо-грудна артерія та вени з нижньої кінцівки, які пришиваються до аорти та далі за ураженою ділянкою судини серця. Таким чином ми можемо забезпечити повноцінний кровотік по всіх судинах серця в обхід уражених ділянок", — сказав кардіохірург Павло Лукач.

кардіохірурги, нейрохірурги, Ужгород, спільна операція, відкрите серце

Лікарка-нейрохірургиня Ольга Герасименко стежила за станом головного мозку пацієнта під час операції.

Вона розповіла:

"Під час операції будуть виключатися з кровообігу головні судини, які кровопостачають наш головний мозок та кору. Нам буде необхідно контролювати саме стан мозку в той час, коли в нас немає цього кровопостачання. За допомогою цієї методики ми можемо діагностувати будь-які зміни, які виникають інтраопераційно й попередити їх. Таким чином, якщо, наприклад, у нас будуть змінюватися наші показники хірург буде змінювати безпосередньо свою тактику й таким способом збереже пацієнту якісне функціональне життя в майбутньому".

Тривала операція близько 9 годин.

 

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар