Імунітет до коронавірусу знайшли в крові, зібраній до початку спалаху

Free ebooks Library zlibrary project

Люди, котрі здавали кров, могли раніше хворіти на інші коронавіруси, що пояснює наявність так званого крос-реактивного імунітету.

Вчені виявили імунітет до коронавірусу в зразках донорської крові, зібраних ще в 2015-2018 роках. Дослідження вчених з Інституту імунології в Ла-Хойї в Каліфорнії опубліковано в журналі Cell в понеділок, 18 травня.

Зазначається, що приблизно в половині - 40-60% - зразків крові допандемічного забору Т-клітини імунітету починали атакувати антигени коронавірусу. Вчені висунули припущення, що це може відбуватися при реалізації так званого перехресного імунітету: люди, у яких взяли цю кров, раніше могли перехворіти на якісь інші коронавіруси, і тому у них вже були антитіла, здатні детектувати родинні віруси.

Потім, після аналізу проб крові на антитіла до HcoV-OC43 і HcoV-NL63 ("нешкідливі" для людини коронавіруси, які викликають сезонну застуду, - ред.), гіпотезу підтвердили.

Також виявилося, що Т-хелпери (один з двох типів Т-клітин) реагують не тільки на S-білок шипів вірусу - основну мету більшості вакцин, а й на деякі інші його білкові структури, а на Т-кілери, які атакують ці шипи, припадає менше половини імунної відповіді.

Нагадаємо, що раніше вчені з'ясували, скільки коронавірус тримається в повітрі. Заражених коронавірусом попросили вимовляти фрази, в процесі чого спеціальний прилад контролював мікрокраплі з рота.

Джерело korrespondent.net

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар