Історичний багатоквартирний будинок: в Ужгороді з’явилися ще одні відреставровані двері

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

На сторінці Uzhhorod Modernism інформують про те, що Ужгороді з’явилися ще одні відреставровані двері. Цей випадок унікальний для міста тим, що чи не вперше мешканці історичного багатоквартирного будинку вирішили не тільки реставрувати двері, але і повністю самостійно профінансували всі роботи


Низький уклін усім мешканцям будинку та ініціаторам реставрації – Андрію Баганичу та голові ОСББ Максиму Борисову.

Коли до Uzhhorod Modernism звернулися по допомогу, то ці двері справді виглядали жахливо: з наскрізними тріщинами, відсутніми фрагментами і ознаками розсихання, з відшаруваннями та багаторічними шарами фарби. Але завдяки майстру-реставратору Василю Марчишаку та його команді вдалося відреставрувати автентичне полотно дверей. Двері відбулися лише заміною окремих пошкоджених елементів і кількома врізками нових фрагментів у полотно, які практично і не помітні. Як бачимо, навіть у таких складних випадках можна відновити історичну столярку — не поспішайте викидати старі двері чи вікна.

Ужгород, реставрація, старовинність, двері, історична столярка

Старовинні латунні дверні ручки і накладки нам вдалося придбати на аукціоні в Чехії і дипломатичними каналами передати в Україну, за що велика подяка ужгородцю-пражанину Павлу Кришенику, директору Слов’янської бібліотеки у Празі пану Лукашу Бабці та пані Олені Крушинській за логістичну еквілібристику.
З досить рідкісним рельєфним візерунковим склом, яке нині не виробляється, нам теж пощастило — його ще трохи знайшлося в небайдужих ужгородців. Найбільшим здивуванням була пропозиція віддати ідентичне скло з власних кухонних дверей.

Ужгород, реставрація, старовинність, двері, історична столярка

Будівля з відреставрованими дверима на вул. Довженка, 4 на Малому Ґалаґові направду унікальна. Це тимчасовий урядовий будинок, який першим з’явився на Малому Ґалаґові. Побудований він у 1923–1924 роках за проєктом відомого чеського архітектора Алоїза Дріака. Архітектурний стиль цієї майже столітньої будівлі — рондокубізм, який на території України зустрічається виключно на території Закарпаття та в Ужгороді зокрема.

Детальніше про будівлю можна почитати на нашому сайті. З цього будинку майже 100 років тому і почалося створення урядового кварталу Малий Ґалаґов.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар