Із настанням весни доводиться згадувати про все, що щороку повторюють зоологи: гумові чоботи, цупкі штани та спокій за будь-яких обставин. А все тому, що з березня по листопад активізуються змії. Не існує сезону змій, адже якщо температура сприятлива для цих істот, то вони можуть грітися на сонці та лякати людей майже цілий рік
На Закарпатті існує всього один вид отруйних змій – гадюка звичайна, проте на рівнині вона зустрічається вкрай рідко. Відносно невелика за розмірами, довжиною 75 см, має округло-трикутну голову, яка чітко відокремлена від шиї, світліший від тулуба або червонуватий кінчик хвоста, забарвлення коливається від оливкового з коричневим візерунком до чорного. Попри досить сильну отруту, летальні випадки трапляються рідко.
Відео – з Фейсбуку Михайло Лаба (на відео – вуж водяний)
«Найчастіше наслідки укусу - це розпухання місця укусу, біль, запаморочення, слабкість та нудота. Якщо вкусила змія, то не панікувати, адже в нашій місцевості навіть отрута гадюки не є смертельною. Не припалювати, не відсмоктувати отруту, не ставити тугу пов'язку! Заспокоїтись і викликати швидку медичну допомогу. Якщо в горах, то поволі спускатись до дороги, випити седативне, якщо є. А має бути, бо в гори потрібно носити аптечку», - радить Федір Куртяк, завідувач кафедри зоології УжНУ.
Якщо ви зібралися в ліс чи в гори, то варто вжити заходів безпеки, аби вберегтися при можливій зустрічі із гадюкою: взути чоботи чи високі шкіряні черевики, одягти штани з цупкої тканини, а не шорти. Не чіпати руками те, що чітко не видно, не підходити до змій. Не вбивати! Вони корисні й самі не нападають
«Логіка, якщо бачите змію: вважайте її отруйною й поводьтесь, як з небезпечною, особливо, якщо не знаєте, що за змія. Відійдіть і дайте їй спокій. Змії знищують гризунів, входять у ланцюги живлення і в природі не менше, а навіть значно більш корисні, ніж ми», - додає зоолог.
Автор Діана Шух