95% українців згодні, що пристібатися важливо, щоб уберегти життя в ДТП. Однак постійно це роблять далеко не всі
У рамках кампанії "Пристібайся – не жахайся" водіїв та пасажирів в Україні опитали щодо сприйняття та використання пасків безпеки, повідомляє Патрульна поліція Закарпаття.
І виявилось, що:
82% пасажирів на передньому сидінні стверджують, що пристібаються, а 52% кажуть, що роблять це постійно
Серед водіїв показники ще нижчі: 48% кажуть, що пристібаються принаймні час від часу, і лише 39% – що постійно
Найгірша ситуація із користуванням пасками на задньому сидінні: тільки 26% стверджують, що пристібаються, коли сидять позаду, і лише 12% заявляють, що звикли робити це щоразу.
69% батьків відчувають себе відповідальними за те, щоб пристібати дитину до 18 років. Але тільки 61% батьків стверджують, що пристібають їх завжди.
Багато хто не усвідомлює, що користуватися пасками безпеки однаково важливо для всіх, хто перебуває в авто. Зокрема це стосується й пасажирів на задньому сидінні. Адже це місце тільки здається більш безпечним.
Дізнайтеся більше про те, як ремені безпеки рятують життя, на сайті кампанії: https://seatbelts.patrolpolice.gov.ua
*Опитування “Сприйняття та використання пасків безпеки водіями та пасажирами” проводила компанія Gradus Research у грудні 2020 року. У ньому взяли участь 1000 респондентів віком 18-50 років у Києві, Львові, Маріуполі, Одесі й Харкові.
Нагадуємо, що кампанія "Пристібайся — не жахайся" реалізується Патрульною поліцією спільно з EUAM Ukraine та покликана звернути увагу на необхідності користування ременями безпеки.