Прикордонники Закарпаття опублікували нові правила перетину кордону з Україною

З метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2


Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2021 р. № 230
https://www.kmu.gov.ua/.../pro-vnesennya-zmin-do...
внесено зміни до постанови КМУ від 9 грудня 2020 р. № 1236
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1236-2020-%D0%BF#Text

Інформація, яку потрібно врахувати задля комфортного і безпечного перетинання державного кордону полягає у наступному, повідомляє Західний кордон.

Громадяни України, які прибувають з-за кордону:

  • Підлягають ізоляції, незалежно від того, в якій зоні знаходиться країна, звідки вони в’їжджають,за винятко:
  • громадян України, які не досягли 12 років;
  • водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад;
  • громадян України, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації;
  • громадян України, які мають негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більш як за 48 годин до перетину державного кордону;
  • Повинні встановити та активувати мобільний додаток "Вдома".

Громадянин України, який підлягає самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону, зобов’язаний встановити та активувати мобільний додаток системи “Вдома” (далі – мобільний додаток).

У РАЗІ НЕМОЖЛИВОСТІ ВСТАНОВЛЕННЯ МОБІЛЬНОГО ДОДАТКА ГРОМАДЯНИН УКРАЇНИ ПІДЛЯГАЄ ОБСЕРВАЦІЇ

Самоізоляція, обсервація громадянина України у зв’язку з перетинанням державного кордону ПРИПИНЯЄТЬСЯ в разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено після перетинання державного кордону.
☝️Посадові особи Державної прикордонної служби перевіряють встановлення мобільного додатка громадянами України під час перетину ними державного кордону.

Іноземці та особи без громадянства:

  • Мати поліс (свідоцтво, сертифіка) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією-партнером на території України (асистанс), покриває витрати, пов’язані з лікуваннямCOVID-19, обсервацією, та діє на строк перебування в Україні;
  • Мати негативний тест на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР-тест), який проведено не більш як за 72 години до перетину державного кордону.
  • У разі відсутності зазначеного полісу (свідоцтва, сертифіката) страхування та/або негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону відмовляє іноземцям та особам без громадянства у перетині державного кордону в порядку, визначеному статтею 14 Закону України “Про прикордонний контроль”.
  • Встановлювати додаток «Вдома» іноземцям та особам без громадянства не потрібно.

Також виключено норму формування Міністерством охорони здоров’я переліку держав із значним поширенням COVID-19, що в свою чергу впливало на самоізоляцію осіб.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар