В Україні тисячі дітей стають жертвами розриву своїх батьків. Енурез, тремор тіла, неможливість учитися, проблеми з пам’яттю - це неповний перелік того, через що проходять діти, яких викрадають. Діти стають легким знаряддям помсти в батьківських війнах після розлучення. В Україні легально працює організація, яка консультує, як викрасти дитину так, щоб уникнути відповідальності. Від їхніх методів стає недобре
Про це йдеться 21 березня в сюжеті ТСН.Тижня.
Силове відбирання дітей стало дуже поширеним явищем завдяки одній з організацій.
"У них є одна технологія, вони нею діляться між собою у соціальних мережах і говорять - якщо тобі треба викрасти дитину, тобі до нас", - каже народна депутатка України Ірина Суслова.
Ірина Суслова 2019 року врятувала 4-річне дитятко, яке батько викрав і намагався вивести на окуповану територію. Шалена атака, яку потім організували на неї, дала зрозуміти, що за спинами викрадачів стоїть один координаційний центр.
"Я отримала величезну кількість листів від організації "Батько має право" та її членів, зокрема, голова Верховної Ради, голова Комітету з питань прав людини щодо того, що до мене мають бути, як до народного депутата, застосовані санкції виключно через те, що я звернулася до поліції для розшуку дитини", - розповіла вона.
Отже, БМП або "Батько має право" – організація, заснована 2015 року. Вона не має ні сайту, ані офісу. Лише сторінку у Фейсбуці і тільки одного члена – Олександра Швеця.
Олександр Швець у минулому "вихователь рабинь". Він стверджує, що через нього пройшли десятки жінок, яких він перетворив на рабинь.
"Підпорядкування живе в голові будь-якої жінки. Для мене виховання рабинь – це одні з найбільш гострих відчуттів", - каже він.
Після виховання рабинь чоловік три роки воював із колишньою дружиною, ексучасницею гурту "ВІА Гра" Дашею Медовою за єдину дочку. Далі жінка пропала за загадкових обставин, а дівчинка опинилася в батька. Відтоді Олександр Швець називає себе активним захисником прав чоловіків в Україні.
Олександр Швець запевняє, що сьогодні тисячі тат страждають через те, що не можуть виховувати своїх дітей після розлучення. Тому він винайшов один дієвий спосіб захисту інтересів чоловіків. Олександр пропонує кожному батькові відновити справедливість наступним чином: "Технічно взяв дитину і живеш з нею, це ж ваша дитина. – Тобто прийшов забрав з коляски і сказав, що тепер дитина буде жити зі мною і все, отак треба? – Можна з коляскою взяти, можна без коляски. – І ви вважаєте, що це не аморально? – Ні, я вважаю, що це не аморально. – Сашо, ви же розумієте, що в такий спосіб ви пропагандуєте насилля? – Ні, це не насилля, це поновлення справедливості".
В Олександра Швеця є ще один дієвий спосіб відновлення справедливості. У ТСН є запис розмови, який їй передали, де Олександр спілкується з чоловіком Олени Твердохліб. Її сина вивіз за кордон ексчоловік по дублікату паспорта. Є фото зустрічі. А ось фрагмент телефонної розмови: "Під час кожного вирішення спору завжди є ціна питання. Береш свою дружину, вивозиш її до лісу, даєш їй лопату, вона копає собі могилу, а поруч ти кладеш їй мирову".
"Ми розуміємо, що по суті ця організація займається тим, що викрадає дітей у жінок, які досить часто розлучаються через те, що вони є жертвами домашнього насильства", - зазначає Ірина Суслова.
Та нормально тисячі батьків у всій Україні зможуть жити не скоро. Адже зараз у державі немає жодної відповідальності за силове відбирання дитини.
"Батьківського кіднепінгу на законодавчому рівні не існує", - каже сімейна адвокатка Катерина Маліченко.
Тому таких історій буде, на жаль, іще багато. Як і таких організацій, як БМП, що не приховуючи, радять: закон не діє - діє груба сила. Є лиш перші спроби виправити цю ситуацію. Ірина Суслова пообіцяла до 5 квітня внести законопроєкт про кримінальну відповідальність за батьківський кіднепінг до парламенту.
"Я переконана, що парламент найближчим часом має розглянути цей текст, оскільки саме явище набуло такого масштабу, що не врегулювання цього питання несе за собою дуже жахливі наслідки", - вважає нардепка.
І ці наслідки геть не про горе-мам чи тат, у яких раптом зникла дитина, хоч і це правда. Мовиться про життєву психологічну травму для дітей. А травмоване дитя - то так тільки інструмент помсти, поки що цілком дозволений законом.