У понеділок китайська столиця вкрилася густим смогом - Пекін накрила найбільша піщана буря за останнє десятиліття
Результат - безпрецедентне зростання показників забрудненості повітря: він у деяких районах у 160 разів перевищує рекомендовану межу, - про це пише BBC News Україна.
Сотні літаків залишилися в аеропортах, оскільки небо вкрилося апокаліптичною пиловою димкою. Пісок приніс сильний вітер з Монголії.
У Монголії не стихають сильні піщані бурі, в результаті яких вже загинуло шестеро людей, а десятки зникли безвісти. У Китаї постраждали принаймні 12 провінцій країни, зокрема столиця. У понеділок негода, вірогідно, зберігатиметься упродовж дня. Синоптики обіцяють покращення вночі.
"Це схоже на кінець світу, - заявила агентству Reuters жителька Пекіна Флора Цзоу. - У таку погоду мені дуже не хочеться виходити на вулицю". Зараз ВООЗ встановлює безпечні рівні якості повітря на основі концентрації в ньому забруднюючих частинок, які називають твердими частинками.
Як повідомляє AFP, в понеділок рівень забруднення в шести центральних районах Пекіна досяг "понад 8 100 мікрограмів на кубічний метр". ВООЗ вважає рівні від 0 до 54 "хорошими" і від 55 до 154 - "помірними".
Школам наказали скасувати заходи на свіжому повітрі, а тим, в кого є респіраторні захворювання, порадили залишатися в закритих приміщеннях. У попередні роки Пекін накривали більш регулярні піщані бурі. Проте меліоративні проєкти в КНР значно покращили ситуацію.
Пекін і прилеглі регіони упродовж останніх тижнів страждають від високого рівня забруднення. Один із активістів “Грінпіс” сказав, що це стало результатом інтенсивної промислової діяльності. За його словами, це погіршило силу піщаної бурі, яка стала "результатом екстремальних погодних умов та опустелення".