Темпи поширення вірусу серед медиків значно зменшилися: лікарі навчилися працювати з захистом
На початку пандемії 20% усіх хворих були саме лікарі. У них не вистачало засобів захисту: потрібен був час, щоб навчитися користуватися усіма обладунками. За рік пандемії перехворіло 67 тисяч медиків. 606 Лікарів і медсестер загинули через коронавірус, однак лише 60 родин отримали компенсації від держави. Решта випадків - на стадії розслідування.
Більш детально - у матеріалі ТСН.19:30.
Зараз темпи поширення вірусу серед медиків значно зменшилися. Цікавий факт: саме лікарі , які працюють в "ковідних" реанімаціях і на стаціонарі, нині найменше інфікуються, бо навчилися працювати з захистом. В таких шалених умовах медики працюють на межі людських можливостей.
Анестезіолог Володимир Погребний готується зайти в реанімацію. Потрапити туди можна лише через шлюз. На початку - одягання усіх обладунків: займає чи не 20 хвилин. Тепер на костюм - респіратор поверх маски, дві пари рукавичок, бахіли по коліно і щиток. Головне - щоб не залишилося відкритих ділянок шкіри. Завідувач реанімації поспішає до найтяжчого пацієнта: вже понад тиждень за нього примусово дихає апарат.
Допоможіть дихати - це головне прохання до лікарів у реанімації. Нестача кисню в організмі породжує паніку. В очах страх від того, що наступний подих буде ще коротший. Цього психологічного тиску багато хто з медиків просто не витримав: в масштабах країни це близько 30 тисяч лікарів і медичних сестер. Частина пішла на початку минулої весни , коли у системі був повний колапс. Далі звільнилася значна частина медиків пенсійного віку, тому що вони у групі ризику. Залишилися найвитриваліші - переконують у цій реанімації. Хоча і їх рідні вмовляли піти з професії.
Для самих медиків, каже голова столичної профспілки, повага від держави - це в першу чергу оплата їхньої праці. Ті, хто працюють у "ковідних" відділеннях - мають отримувати до 300 відсотків заробітної плати, але схема не завжди працює справедливо.
Медикам і досі доводиться змагатися за виплати лікарняних, якщо вони захворіли на коронавірус. Розслідування, як правило не підтверджують, що це трапилося на робочому місті. А родини загиблих місяцями чекають компенсацій. Однак, не дивлячись на це, лікарі продовжую працювати на межі людських можливостей.