Деякі компанії заробляють шалені гроші – більше, ніж це роблять цілі країни. яке місце у світовому рейтингу посіли б компанії, якби були країнами
Apple дорожчий за 96% країн світу
Гігантський власний капітал Apple перевищує ВВП таких країн, як Італія, Бразилія, Канада та Росія. Насправді у світі є лише сім країн з вищим ВВП, ніж Apple, який коштує 2,2 трильйона доларів, пише mackeeper
Apple зайняла б 8 місце найбагатшої країни у світі, але, щоб наздогнати Францію довелося б збільшити свій капітал до 2,72 трильйона доларів.
Microsoft майже як Канада
Ринкова капіталізація Microsoft у 1,8 трильйона доларів робить її третьою найбагатшою компанією світу (після Apple та Saudi Aramco, нафтогазової компанії). Відтак компанія коштує майже як ВВП Канади та більше, ніж економіки таких країн як Австралія, Іспанія та Індонезія.
Насправді і Apple, і Microsoft мають більший ринковий капітал, ніж уся Центральна Європа та країни Прибалтики разом.
Amazon обійшов 92% країн світу
Інтернет-рітейлер Amazon, без сумніву, є одним з найбільших технологічних гігантів у всьому світі. Пандемія лише збільшила продажі компанії. Ринкова капіталізація в 1,6 трильйона доларів робить компанію багатшою, ніж 92% країн світу.
А як би жилося у країні Амазон? Однозначно заможно – адже, якщо розподілити капітал компанії на кожного працівника, то вийде понад 350 тисяч доларів. А це в рази більше, ніж у будь-якої країни.
Facebook дорожчий за понад 150 країн світу
Незважаючи на те, що Facebook не входить в десятку найдорожчих компаній за ринковою капіталізацією в 763 мільярди доларів, він все ще дорожчий за більшість країн світу.
Якби Facebook був країною, він був би заможнішим, ніж Швейцарія, Швеція та ОАЕ разом узяті. Гігант соціальних медіа, який також володіє Instagram і Whatsapp, вважався б 26 найбагатшою країною у світі.
Найбагатші країни та компанії світу