Відтак, Руслан Стрілець наголосив, що "місцева влада має слідкувати за чистотою річки Тиса, адже це питання міжнародного іміджу України"
Відомо, що червневі паводки у Карпатському регіоні не лише завдали значних збитків, але і вдарили по іміджу України. Значна кількість сміття водами Тиси була віднесена на території сусідніх держав. Щоб ситуація не повторювалась, важливо недопускати засмічення річки, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
Про те, які обсяги засмічень виявлено та ліквідовано на місцях, плани заходів по прибиранню берегів та строки їх виконання, а також задіяні ресурси та необхідну допомогу, говорили сьогодні під час онлайн зустрічі заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця з представниками облдержадміністрацій, Державна екологічна інспекція України, Державне агентство водних ресурсів України та Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса - "БУВР Тиси".
За даними БУВР річки Тиса, наразі під час обстежень виявляють нові сміттєві затори. Також спільно з працівниками територіальних органів ДЕІ обстежують заплави. Адже якщо рівень води в річці підніметься, сміття з берегів потрапить до основного русла.
З початку року у Закарпатській області спостерігалося 7 паводкових хвиль, які в нижніх ділянках перевищували ступінь захисту. За даними Українського гідрометеорологічного центру, понаднормова кількість опадів спричинила формування тало-дощових паводків у Карпатському регіоні. Річки Карпат є зоною потенційної небезпеки, оскільки гідрометеорологічна ситуація тут може різко змінюватись в короткий проміжок часу і значно ускладнитись при випадінні сильних дощів.
Щоб запобігти повторенню минулорічної ситуації, у рамках зустрічі прийнято рішення:
- облдержардміністрації щотижня інформуватимуть Міндовкіллю про стан справ з очищенням заплав та русла річки від сміття;
- БУВР спільно з ДЕІ посилять роботу з обстеження територій, у тому числі із застосуванням квадрокоптерів, та надаватимуть Міндовкіллю відеоматеріали із найбільших локацій засмічення;
- територіальні органи ДЕІ також перевірять вже надану інформацію щодо повної ліквідації засмічень в деяких регіонах та мають активізувати роботу з контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства в басейнах річок;
- органи місцевого самоврядування більш активно працюватимуть із ОТГ та громадськістю для підвищення рівня культури поводження з відходами.
«Законодавством визначено, що місцеві органи влади несуть відповідальність за поводження з відходами та ліквідацію несанкціонованих сміттєзвалищ. Міндовкілля зі свого боку готове долучатися та допомагати у пошуку шляхів вирішення наявних проблем. Наша спільна мета, недопустити повторення минулорічної ситуації, яка впливає на імідж України в очах сусідів. Ми верифікуємо всі дані, отримані від облдержадміністрацій та прийматимемо подальші рішення», - зазначив Руслан Стрілець.