1. У гру-попередницю тенісу грали без ракеток
У Франції з XII століття існувала гра під назвою «же-де-пом» (jeu de paume, буквально «гра долонь»). Суть її була така ж, як у тенісу, лише м’яч відбивали долонями. Напевно, це було доволі боляче, тому невдовзі почали використовувати шкіряні рукавиці, а згодом до них додали руків’я. Так з’явилася перша ракетка. Нині вони удосконалилися і стали зручнішими, а вибір товарів для тенісу величезний https://tennisgo.com.ua/tennis/tennisnye-raketki/babolat.
2. Перші тенісні м’ячі робили з дерева
Пробкову основу обмотували войлоком. Такий м’яч важив приблизно 70 грамів і погано відскакував.
3. Дивний рахунок мав сенс
Тенісна система ведення рахунку успадкована від же-де-пом. Лінія подачі у цій старовинній грі знаходилася за 60 кроків від сітки. Перемога у кожній подачі давала право наблизитися до суперника на 15 кроків. Щоб не опинитися зовсім близько до сітки, після третього очка проходили не 15, а 10 кроків. Так склалася система рахунку: перше очко – 15 кроків до сітки, друге – 30, третє – 40.
4. На тенісному корті творилася Велика французька революція
20 червня 1789 року депутати Генеральних штатів від третього стану, яких не пропустили до зали засідань, зібралися в залі для гри в же-де-пом неподалік Версальського палацу і поклялися продовжувати збори, поки не буде написана й прийнята конституція. Цей епізод уславився як «клятва в залі для гри у м’яч». Англійці називають його «Tennis Court Oath». Як видно на картині Жака-Луї Давіда, що зображає цю подію, гра відбувалася у приміщенні.
5. Лаун-теніс міг називатися по-грецьки
Варіант тенісу, у який можна було грати на відкритому газоні, винайшов у 1873 році британець Волтер Вінґфілд. Він назвав його «сферистика», що по-грецьки означає «гра у м’яч», однак ця назва не прижилася. Саме ж слово «tennis», за найпоширенішою версією, пішло від французького «tenez» –тримайте. Це вигукував гравець перед подачею.
6. Найдовший тенісний матч тривав 11 годин 5 хвилин
Матч Джон Ізнер – Ніколя Маю, зіграний на Вімблдонському турнірі 2010 року, став найтривалішим матчем у історії світового тенісу. Він продовжувався три ігрові дні, розпочавшись 22 червня о 18:18 і завершившись 24 червня о 16:48 перемогою Ізнера.
7. На Вімблдонський турнір щороку замовляють понад 20 тонн полуниць та до 10 000 літрів вершків
Як полуниці з вершками стали непорушною традицією Вімблдону – загадка. Між тенісом і ягодами немає жодного зв’язку, крім того факту, що період проведення одного з найпрестижніших турнірів «Великого шлему» припадає на полуничний сезон. Ну, і полуниця з вершками була модними ласощами у середовищі еліти вікторіанської Англії, де започаткували це змагання.