З наступного року у Чехії запровадять додаткові уроки чеської для українців

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

З наступного навчального року деякі школи, визначені в регіонах, повинні будуть запровадити додаткові уроки чеської мови для школярів з іноземною рідною мовою. Зокрема планується, що уроки мови будуть проводитися на вибір замість інших


У дитячих садочках вирішили запровадити одну годину чеської мови на тиждень для дітей іноземців. Це випливає з проекту указу, підготовленого Міністерством освіти Чеської Республіки.

Слід зазначити, що кількість іноземців у школах Чехії протягом останніх років збільшується. Якщо у 2013/2014 навчальному році їх було 6307 у дитячих садках та 15 109 у початкових школах, то минулого року дитячі садки відвідувало 11 942 та навчалося у початкових школах 26 527 дітей іноземців.

Відповідно до Закону про освіту вони мають право на інтеграційні мовні курси. Регіональна влада має забезпечити їм безкоштовну підготовку для включення у базову освіту. Це можуть бути, наприклад, післяобідні заняття у вибраних школах. Однак, на думку міністерства, ця система не є ефективною. Тому вирішили запровадити іншу схему.

В дитячих садках чеську мову будуть викладати для 5-річних дітей одну годину на тиждень у групах до десяти осіб.

Додаткові уроки чеської мови у початкових школах будуть проводити у школах, де навчається принаймні п'ять відсотків іноземців. Обсяг зайнять становитиме від 100 до 400 годин, залежно від рівня знань, протягом максимум десяти місяців. Діти, які не відвідують школу, повинні мати можливість дистанційного навчання мови.

Міністерство оцінило витрати на навчання мов у дитячих садках у 53 мільйони чеських крон на рік, у школах - 138 мільйонів крон на рік.

Нагадаємо, що серед мігрантів у Чехії найчисленнішу групу становлять громадяни України (11 тис. осіб). Другою за величиною групою є громадяни Словаччини (1,5 тис. осіб), на третій позиції — росіяни (1,3 тис. осіб).

У школах навчається також найбільша група школярів походженням з України (28%), далі - В'єтнам (20%), Словаччина (19%), Росія (7%), Монголія (2,7%), Болгарія (2,5%), Румунія (2%) тощо.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар