Перша ініціатива у світі: Шотландія безкоштовно забезпечить жінок засобами інтимної гігієни

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

Парламент Шотландії ухвалив в останньому, третьому читанні законопроєкт про безкоштовне забезпечення жінок і дівчат засобами інтимної гігієни. Шотландія стала першою країною світу, яка ухвалила подібний законопроєкт


Про ухвалення закону повідомила пресслужба парламенту Шотландії у вівторок, 24 листопада, пише Громадське.

Закон «Про безкоштовне надання засобів жіночої інтимної гігієни» передбачає, що тампони й прокладки мають бути доступними безкоштовно для всіх жінок і дівчат у туалетах шкіл, коледжів та університетів.

Уряд Шотландії матиме повноваження зобов’язувати й інші громадські заклади робити те саме, а ще зобов’язаний забезпечити фінансування ініціативи — за оцінками, воно складатиме 8,7 мільйона фунтів стерлінгів на рік (329,7 мільйона гривень).

Законопроєкт у парламенті Шотландії представила депутатка Моніка Леннон із Лейбористської партії ще у квітні 2019 року. У лютому 2020-го його ухвалили в першому читанні, а в жовтні — у другому. Нині Шотландія — перша у світі країна, яка закріпила на законодавчому рівні обов’язок надавати доступ до безкоштовних засобів інтимної гігієни.

Як на ініціативу реагують у самій Шотландії?

Кампанія за забезпечення жінок і дівчат безкоштовними засобами інтимної гігієни тривала ще з 2016 року, і Моніка Леннон була одним із її облич. Мета ініціативи «Free Period Products» полягала, серед іншого, і у зміні публічного сприйняття питання менструації.

У 2017 році перша прем’єрка Шотландії Нікола Стерджен оголосила про наміри уряду країни втілити цю ініціативу в життя. Тоді країна стала першою, яка зобов’язалася забезпечити жінок і дівчат безкоштовними засобами інтимної гігієни.

Відтоді шотландський уряд спонсорував проєкт у місті Абердин із надання безкоштовних засобів інтимної гігієни дівчатам і жінкам у малозабезпечених сім’ях. А низка бізнесів — як-от ресторанів, пабів і навіть футбольних клубів — добровільно вирішила забезпечувати свої вбиральні безкоштовними засобами інтимної гігієни, зазначає The Guardian.

Навіщо взагалі забезпечувати безкоштовними засобами інтимної гігієни?

Через явище менструаційної бідності (period poverty) — так називають неспроможність жінок і дівчат забезпечити себе засобами інтимної гігієни, бо їм не вистачає на це коштів. Як наслідок, вони використовують негігієнічні замінники (навіть газети й серветки), шкодячи своєму здоров’ю.

Як стверджують благодійні організації, що борються з менструаційною бідністю, вона так само негативно впливає і на психічне здоров’я жінок і дівчат. А в умовах пандемії коронавірусу проблема загострилася ще більше.

Подібні до Шотландії ініціативи наразі існують в обмеженому вигляді лише на рівні кількох американських штатів, зазначає BBC. В Англії від січня цього року школи зобов’язані забезпечувати дівчат безкоштовними засобами інтимної гігієни.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар