Компанія Biopharma завершила клінічні випробування українському препарату "Біовен" для терапії ускладнень, викликаних COVID-19, а також зібрала 2200 літрів плазми людей, які подолали коронавірус, для виготовлення імуноглобуліну
Про це повідомляє Суспільне.
Про плазму і розробку імуноглобуліну
Українська компанія у складі Міжнародного альянсу продовжує роботу над створенням гіперімунного імуноглобуліну, який зроблений з плазми людей, які подолали COVID-19 і в якій є антитіла. Нині у США, Швейцарії та Німеччині альянсом вироблено вже 3 серії продукту, а 24 листопада почалися клінічні випробування на 500 пацієнтів (250 отримують імуноглобулін, 250 — плацебо).
Biopharma бере в них участь як спостерігач. Дослідження проходитиме на 60 клінічних базах в 20 різних країнах світу. Результати клінічних досліджень очікують до кінця грудня.
Для першого завантаження необхідно 1800 літрів плазми. Усі члени альянсу будуть тестувати свій гіперімунний імуноглобулін в єдиній лабораторії у Парижі. Тим часом у МОЗ розробляється програма з залучення державної інфраструктури для забіру плазми.
"Антиковідну" плазму у Biopharma почали збирати у травні 2020 року. Спочатку процес був повільний через малу кількість людей, які перехворіли. Зараз швидкість заготівлі плазми збільшилась: у деякі дні збирають 100-200 літрів.
На виготовлення препарату потрібно 8-9 днів, на контроль та вивчення показників, мікробіологічних і хімічних білкових параметрів продукту необхідно два тижні. 1 флакон гіперімунного імуноглобуліну буде коштувати приблизно 10 тисяч гривень (як і Біовен), але на курс лікування імуноглобуліну потрібно буде не більше 3-4 флаконів, тоді як потрібно Біовену 10-15 флаконів на курс.
На одну дозу гіперімунного імуноглобуліну потрібно 2,5 літри плазми. Людина за один раз може здати 650-800 мл плазми, залежно від ваги, статі, самопочуття. Здавати плазму можна один раз на 2 тижні.
Відібрана плазма заморожується і зберігається при температурі -32...-40 градусів. Термін придатності плазми складає 2 роки. У такій плазмі зберігаються антитіла.
Про "Біовен"
Biopharma включила у дослідження "Біовену" 66 пацієнтів, які отримували кисень механічним шляхом. При прийомы "Біовену" смертність скорочується в 4 рази. Пацієнт звільняє ШВЛ на 5-7 днів швидше, загальне одужання також відбувається швидше на 7-9 днів.
Нещодавно "Біовен" включили до протоколу лікування вірусної пневмонії, викликаною COVID-19. 25 листопада його мають включити в номінклатуру Кабміну для закупівель.
Що відомо
- Кабмін затвердив постанову щодо запровадження експериментального проєкту щодо збору гіперімунної плазми для виготовлення імуноглобуліну.
- Міністерство охорони здоров'я внесе препарат українського виробництва "Біовен" до національного протоколу лікування хворих на COVID-19. Гроші на його закупівлю вже знайшли.