Римсько-католицькі єпископи в Україні оприлюднили офіційну заяву щодо слів Папи Франциска про підтримку одностатевих шлюбів. Церковники кажуть, що це особиста думка Папи, а доктрини самої церкви не змінились
Про це пише Католицький медіацентр конференції римсько-католицьких єпископів в Україні, пише Громадське.
Представники церкви заявили, що слова Папи у документальній стрічці «Франциск» не змінюють вчення Католицької Церкви щодо гомосексуальних стосунків та їхнього юридичного визнання.
Зокрема, єпископи посилаються на апостольську адгортацію Франциска «Радість Любові» (Amoris Laetitia). За словами священнослужителів, у зверненні Папи від 2016 року «немає жодних підстав для порівнянь чи аналогій навіть далеких гомосексуальних стосунків із Божим планом щодо подружжя і родини».
Також церковники цитують документ «Щодо проєктів можливості юридичного визнання союзів серед гомосексуальних людей» 2003 року, де зазначається, що «повага до гомосексуальних людей жодним чином не може призвести до схвалення гомосексуальної поведінки або до юридичного визнання одностатевих союзів».
Що передувало?
У документальному фільмі «Франциск», який показали в межах Римського міжнародного кінофестивалю, режисер вставив цитату Папи Франциска про підтримку одностатевих шлюбів.
«Гомосексуальні люди мають право бути у сім’ї. Вони діти божі. Нам потрібен закон про цивільні партнерства. Так вони будуть визнані на юридичному рівні», ㅡ сказав Франциск.
Це перша публічна заява Папи Римського щодо узаконення цивільних шлюбів гомосексуальних людей. Та раніше він вже висловлювався на підтримку ЛГБТ.
Пізніше виявилось, що це була цитата Папи з інтерв'ю мексиканській телекомпанії від 2019-го року. Тоді цю фразу Франциска вирізали за наказом Ватикану, однак режисер знайшов її в архівах.
Слова папи Франциска викликали неоднозначні реакції серед священнослужителів. Так, наприклад, єпископ Томас Дж. Тобін прокоментував слова Франциска та назвав одностатеві стосунки «об'єктивно аморальними». За його словами, католицька церква не має їх приймати.
На противагу цьому, Френсіс ДеБернардо з «Міністерства нових шляхів», який представляє ЛГБТ-католиків, привітав коментарі Папи та назвав їх «історичними» змінами для церкви, яка переслідує геїв.