Тимчасовий виконувач обов’язків міністра освіти і науки Сергій Шкарлет закликав школи перевести учнів на дистанційне навчання на два тижні через збільшення кількості випадків інфікування коронавірусом в Україні
«Міносвіти спільно з МОЗ постійно моніторять ситуацію з поширення коронавірусної хвороби, зокрема і в закладах освіти. Прохання не тільки як керівника Міністерства освіти і науки, а як батька — знайти можливість організувати на наступні два тижні дистанційне навчання для наших дітей», — написав він у Тelegram-каналі.
Шкарлет зазначив, що питання організації навчання вирішують на місцях, але зараз важливо, аби центральна та місцева влада діяли спільно. Про це повідомляє Громадське.
«Розумію всі виклики, перед якими постають керівники закладів освіти, вчителі та батьки. Ці виклики намагається долати весь світ. Найголовніше для нас зараз — не допустити стрімкого поширення коронавірусу та зберегти здоров’я людей», — додав він.
Як працюють школи під час карантину?
Зараз школи можуть працювати як в очному, так і в змішаному форматі, коли деякі класи переводять на дистанційний режим. Те, як працюватиме конкретний освітній заклад, залежить від того, до якої карантинної зони він потрапить.
Учні шкіл у «зеленій» та «жовтій» зонах відвідують уроки офлайн. У «помаранчеві» зоні навчання змішане — тобто якісь класи ходять у школу, а якісь — вчаться онлайн. Там школу можуть закрити узагалі, якщо на карантин відправлять понад 50% класів.
Школи повинні забезпечити дотримання соціальної дистанції та правил гігієни, зокрема на входах до шкіл мають бути антисептики, а учням мають вимірювати температуру.
Якщо навчальний заклад розташований у регіоні, який потрапив до «червоної» зони, то діти до школи не йдуть, а навчаються онлайн. Рішення про закриття шкіл мають ухвалити спільно місцева та центральна влада.
Однак є умова, яка не залежить від поділу на зони: якщо хоча б один учень заразиться коронавірусом, весь клас має йти на самоізоляцію.