Доплат не буде? Обіцяних надбавок за вересень медики так і не отримали

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

У медиків уривається терпець: анонсованих  доплат за вересень вони так і не отримали


Сьогодні МОЗ  проанонсувало  чергове підвищення  зарплати медикам у два з половиною - три рази з нового року.

Медики у платіжках за вересень так і не побачили анонсованих  доплат.  Медичні  функціонери заспокоюють -  гроші є  і невдовзі  всі медичні  працівники  отримають додаткове.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.

Коли у хірурга Олексія Чуприни закінчується нічне чергування, білий  халат він знімати не поспішає. Минулого місяця він відпрацював  240 робочих годин.  Хірургів у лікарні бракує, зарплата копійчана, тому у свої 58  зголосився на півтори ставки.

"Я хірург вищої категорії, в мене на півтори ставки зарплата  дорівнює 12 тисячам гривень з невеликим плюсом. В мене посадовий оклад дорівнює 5085 грн. Зауважте, мінімальна зарплата 5 тисяс в Україні" ,- обурюється він.

У медиків  урвався терпець і вони активно  підхопили  флешмоб  у соціальній мережі.  Кожен викладає  свої платіжки за вересень.  Якщо хтось і отримав -  більше, аніж , зазвичай - то це  копійки.

Оксана Слободяна - медсестра у дитячому  відділенні.  У неї четверо дітей, старші сини - прийомні і зарплата,  щонайбільше, 5 тисяч.

"У нас жартують, щоб працювати у медицині треба мати спонсора", - говорить вона.

Щоб прожити, чоловік  Оксани  час  від часу  за кордоном  на заробітках. Так само  робить і  більшість її колег.  Але  вже замість  відпустки.

Протягом цього року і медсестра  Оксана, і  хірург Олексій  чули від МОЗу щонайменше три обіцянки підвищити  зарплату.

Кожен  лікар  мав  доотримати 3560 гривень, медсестри по 2500, молодший медичний персонал 1250 починаючи з вересня.  На  це  із держбюджету виділено понад  п'ять  мільярдів  гривень.

У МОЗі   затримку із доплатою пояснили зволіканням очільників медзакладів. Ті, кажуть,  не подали своєчасно заявки на доплату.  Та вже, запевняють, майже половину установ  дофінансували.  Але ці доплати розраховані лише на чотири місяці. І навряд чи вони  вони можуть змінити загальну картинку.

Оксана Слободяна зі старшими синами на закупах. У малих свої забаганки. Втім гаманець каже  про інше.  Жінка терпляче  вислуховує, але витрачається  на необхідне. Від зарплати залишився пшик.

"Ми купили спортивні і кросівки. Залишається  2 тисячі  суто на проїзд, харчування більш менш елементерне", - говорить жінка.

На лавочці лікарняного двору хірург Чуприна  теж  розписав свій бюджет. Після 9 років навчання та 35 років  стажу  - його зарплати вистачає лише на базові потреби.

Сьогодні МОЗ  проанонсувало  чергове підвищення  зарплати медикам у  два з половиною -  три рази з нового року. Щоправда, поки що у проєкті держбюджету на наступний  рік  велика   дірка. В НЦЗУ  кажуть, що виділених  коштів  може не вистачити навіть на індексацію зарплат медикам у зв'язку зі збільшенням мінімалки.

"Цих коштів буде не достатньо, треба хоча б ще 10 млрд, щоб просто проіндексувати всім працівникам у медичній сфері оцю ставку до базової, тому що не можна так всім проіндексувати, а медпрацівників залишити  без індексації", - зазначає директор  департаменту комунікацій НЦЗУ Тетяна Бойко.

Тим часом, жоден львів'янин у Ігореві Кістечку не признає земляка. Життя у Європі його змінило навіть візуально.

"З понедіка по п'ятницю я працював  паталогоанатомом,  а по вихідних ще працював на швидкій  допомозі,  а також ще діджеєм працював", - згадує чоловік.

Так  було у минулому. Тепер  він терапевт у Чехії. Якщо одну зміну українського хірурга Олексія Чуприни наша держава оцінює у 400 гривень, то молодий лікар у Чехії в середньому  має  десь  3000 гривень. Саме  рівень зарплати був ключовим в Ігоревому переїзді.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар