Save Боржава: справа про будівництво ВЕС на закарпатській Боржаві набирає нового розвитку

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

Постійний Комітет Бернської конвенції в особливому порядку розгляне справу будівництва ВЕС на закарпатській Боржаві вкінці листопада цього року


Про таке повідомляють активісти спільноти "Врятуй Боржаву".

15-16 вересня 2020 року відбулось засідання Бюро Постійного комітету Бернської конвенції, де зокрема розглядалась і скарга ГО «Українська природоохоронна група» щодо загрози будівництва ВЕС на території об’єкту Смарагдової мережі «Polonyna Borzhava» № UA0000263.

За результатами засідання до Уряду України був направлений лист, у якому Комітет висловлює свою серйозну стурбованість відсутністю прогресу і комунікації з боку представників українського Уряду і повідомляє, що дана справа у виключному порядку буде розглянута на 40-му засіданні Постійного Комітету, яке відбудеться з 30 листопада до 4 грудня.

На засіданні Постійний Комітет має висловити свою позицію щодо скарги і розглянути питання незалежної оцінки впливу проекту ВЕС на довкілля.  Більше того, через поточну незадовільну комунікацію, Бюро вповноважує Секретаріат зв’язатись з Постійним представником України в Раді Європи для обговорення комунікаційних проблем.

Нагадаємо, що Полонина Боржава є природоохоронним об’єктом міжнародного значення і входить до Смарагдової мережі Європи. Смарагдова мережа створюється за рекомендацією Постійного Комітету Бернської Конвенції при Раді Європи з метою збереження біорізноманіття. Україна ратифікувала Бернську конвенцію (повна назва – «Конвенція про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі) у 1996 році, і тепер, за Конституцією, є частиною нашого законодавства і ми зобов’язані зберігати ці території.

Оскільки будівництво вітрової електростанції може призвести до знищення саме тих найцінніших видів і оселищ, які охороняються у рамках Бернської конвенції, ГО «Українська природоохоронна група» направила скаргу до Постійного Комітету, яка розглядається вже протягом двох років. У ході розгляду Бюро Постійного Комітету у листопаді 2019 року рекомендувало уряду України призупинити реалізацію проекту ВЕС на час, поки незалежні експерти з Комітету проведуть свою оцінку впливу на довкілля. Однак, уряд не надіслав до Комітету жодної інформації стосовно поточної ситуації і своїх наступних дій.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар