Після теракту в Голосіївському районі Києва, де загинули шестеро людей, міністр внутрішніх справ Ігор Клименко різко розкритикував дії поліцейських, які залишили місце події, та заявив про необхідність обговорення права цивільних на збройний самозахист.
Реакція МВС на теракт у Києві. Міністр внутрішніх справ прокоментував резонансний напад у Київ, наголосивши, що поведінка окремих правоохоронців є неприйнятною.
«Дії поліцейського та поліцейської, які прибули на місце теракту - ганебні та негідні. Це сором для всієї системи», - заявив Клименко.
За його словами, обох правоохоронців уже відсторонено від виконання обов’язків. Наразі триває службове розслідування, за результатами якого обіцяють ухвалити кадрові рішення, зокрема і щодо керівництва.
Не всі діяли однаково. Водночас очільник МВС закликав не узагальнювати ситуацію на всю поліцію. Він підкреслив, що під час спецоперації професійно спрацювали бійці Корпус оперативно-раптової дії (КОРД), а також кримінальні аналітики та інші служби.
Саме їхні дії дозволили оперативно локалізувати загрозу та ліквідувати нападника.
Дискусія про зброю для цивільних. Окремо Клименко торкнувся теми права цивільних на збройний самозахист. За його словами, трагедія у Голосіївському районі знову актуалізувала це питання в суспільстві.
Міністр заявив, що підтримує право громадян на захист власного життя, однак підкреслив: це питання потребує чіткого законодавчого регулювання та відповідального підходу.
Що відомо про теракт. Інцидент стався у Голосіївському районі столиці. Зловмисник відкрив вогонь по людях, внаслідок чого загинули шестеро осіб, ще кілька отримали поранення. Під час спецоперації нападника було ліквідовано.
Обставини трагедії та дії всіх залучених служб наразі ретельно вивчаються.









