Посол Європейського союзу в Україні Матті Маасікас заявив, що ЄС уважно стежитиме за антикорупційною інфраструктурою в Україні. Адже сама вона може загрожувати безвізовому режиму. Водночас наразі нічого непоправного не сталося
За словами Маасікаса, умови для безвізового режиму включають в тому числі інституційні речі. Про це він сказав в інтерв'ю "РБК-Україна", повідомляє 24 канал.
Позиція ЄС
Маасікас зазначив, що в ЄС стурбовані подіями навколо антикорупційних інституцій в Україні.
Ми, звичайно, не коментуємо жодним чином рішення Конституційного суду (про неконституційність указу про призначення директора НАБУ – 24 канал). Але ми хочемо зробити акцент на правовій конституційній ясності навколо НАБУ, яка повинна бути відновлена дуже швидко, – зазначив Маасікас.
Він підкреслив, що ситуація навколо бюро має вирішитися як можна швидше. Саме за цим Євросоюз та його партнери спостерігають дуже-дуже уважно.
Остаточне рішення за Єврокомісією
Посол ЄС також уточнив, що заява депутата Європарламенту Віоли фон Крамон про пряму загрозу для безвізового режиму з Україною має вагу, але остаточне рішення за Єврокомісією.
Україна може втратити безвіз: що про це відомо
- Про втрату Україною безвізу заговорили після того, як 17 вересня Верховна Рада схвалила постанову про комісію, яка призначатиме людей на адмінпосади у Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.
- На думку ЄС, влада України може проштовхнути недосвідчених кандидатів у комісію.
- Через проблемну процедуру відбору очільників САП в ЄС заявили, що Україна ставить під загрозу безвізовий режим та майбутній транш у розмірі 1,5 мільярда євро.
- 22 вересня високий представник Європейського союзу у закордонних справах і політиці безпеки Жозеп Боррель запевнив, що Україна відповідає всім критеріям для безвізового режиму з ЄС.