Нове епідемічне зонування почало діяти з 00 годин 00 хвилин 14 вересня
Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС) у четвер, 10 вересня розширила список міст і районів «червоної» карантинної зони, оскільки, на думку урядової комісії, там спостерігається найгірша епідеміологічна ситуація з коронавірусною хворобою Covid-19.
Міста Тернопіль, Івано-Франківськ і Чернівці, які протестували проти перебування в «червоній» зоні і подали через це судові позови до уряду - залишилися у червоній зоні.
Загалом до «червоної» зони потрапив і Чоп Закарпатської області.
Зазначимо, «червона» зона передбачає найсуворіші карантинні заходи, зокрема – закриття дитсадків і шкіл з переведенням учнів на дистанційне навчання. Також в пунктах «червоної» зони потяги не беруть пасажирів. Існують обмеження на роботу кафе, торгових центрів і громадського транспорту і на планові госпіталізації.
Додамо, відсьогодні Укрзалізниця припинила продаж квитків зі станції Чопа.
До «помаранчевої» карантинної зони, яка передбачає менш суворі карантинні заходи, серед інших, потрапили:
- Ужгород
- Мукачево,
- Мукачівський район,
- Рахівський район,
- Тячівський район,
- Ужгородський район.
У «помаранчевій» зоні епідеміологічної небезпеки передбачають наступні обмеження:
- Проведення масових (культурних, спортивних, соціальних, релігійних, та інших) заходів дозволене за участі не більше 220 осіб. - Одна особа на 10 кв. метрів площі будівлі;
- Заборонена діяльність закладів, що надають послуги з розміщення, - крім готелів;
- Відвідування групових занять у професійних та вищих навчальних закладах освіти дозволене групами не більше 20 осіб.
- Проведення медзакладами планових госпіталізацій теж тимчасово обмежене.Це не стосується надання медичної допомоги вагітним, новонародженим, пацієнтам з онкозахворюваннями, паліативних хворим та випадків, коли є ризик для життя пацієнта;
- Заборонена діяльність спортивних залів та фітнес-центрів, крім закладів, що можуть забезпечити відвідування не більше 1 особи на 10 кв.м. приміщення;
- Заборонений прийом дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку - санаторіїв і таборів у столиці та передмісті.
- Перевезення пасажирів автомобільним та міським громадським транспортом здійснюється тільки в кількості 50% місць для сидіння.
Дії людей з симптомами коронавірусу:
- Залишайтеся вдома.
- Подзвоніть своєму сімейному лікарю.
- Опишіть йому симптоми, історію подорожей. Розкажіть про те, чи були ви в контакті з людьми, які потенційно можуть бути інфіковані. Розкажіть про результати опитування, а також уточніть, на які саме запитання Ви дали стверджувальну відповідь.
- Виконуйте інструкції свого лікаря.
- У невідкладних станах — температура вище 38, яка не збивається, та ускладнене дихання — терміново викликайте “швидку” за номером 103.
Як підготуватися до ПЛР-тесту?
Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) — основний тест, який виявляє наявність вірусу на ранній стадії захворювання. Для тесту у людини беруть мазок з носа або горла. Щоб результати були достовірними, найкраще здавати ПЛР-тест вранці.
Рекомендації перед аналізом:
- за 6 годин до тесту — не використовуйте спреї чи таблетки для горла;
- за 3-4 години до тесту — не жуйте гумку, цукерки, не їжте, не пийте, не полоскайте горло, не чистить зуби та не куріть.
Користуйтеся маска та мийте руки. Бережіть себе!