Підвищення зарплат вчителям відтермінували до кінця року: відома причина

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

Ухвалена у 2019 році постанова уряду про поступове підвищення найнижчого окладу робітникам освіти до рівня чотирьох прожиткових мінімумів не діятиме через нестачу коштів у місцевих бюджетах


Про це повідомляє пресслужба Міносвіти.

У пресслужбі нагадали, що Урядом була прийнята постанова КМУ від 10 липня 2019 року № 822 "Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки", якою передбачається поступове (до 2023 року) підвищення найнижчого посадового окладу зазначених категорій працівників до рівня 4 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, як це передбачено вищевказаними законодавчими нормами.

"У зв’язку з відсутністю коштів на її реалізацію у державному та місцевих бюджетах зазначена постанова була зупинена до 31 грудня 2020 року", - йдеться у повідомленні.

Також раніше у Міністерстві освіти і науки України ініціювали впровадження страхування вчителів, вчителів-пенсіонерів та дітей від COVID-19.

Нагадаємо, відповідно до змін до закону "Про державний бюджет на 2020 рік", який набув чинності з 1 вересня, мінімальна зарплата в Україні становить 5 000 гривень.

Якою буде зарплата у вчителів у 2021 роціШкарлет заявив, що ставка зарплати вчителя вищої категорії на 1 січня 2021 року становитиме 6461 гривень, а на 1 липня – вже близько 7 тисяч гривень.

А вже розрахункова заробітна плата вчителів з 1 січня 2021 року становитиме майже 12 тисяч гривень, а з липня – близько 14 тисяч гривень.

Відомо, що вже була створена робоча група для розробки проєкту Концепції трансформації оплати праці працівників закладів і установ освіти і науки. Нещодавно відбулося перше засідання, де розглядалися пропозиції від представників цієї групи.

Чому виник скандал з зарплатами вчителів

Зазначимо, що раніше була інформація, що МОН без погодження з освітянами розробило проєкт концепції реформування оплати праці вчителів та працівників освіти. Проте, за словами профспілки, від цього зарплата працівників освіти може лише зменшитися.

Освітяни розповіли, що МОН планує встановити надбавки за престижність педагогічної праці у розмірі 15%, замість теперішніх 30%. А тому від таких рішень постраждають педагоги, які мають право на підвищені ставки зарплат.

Проте, у Міністерстві наголосили, що пропозиції щодо реформування оплати праці працівникам освіти не є підготовленим проєктом Концепції, а лише розглядаються.

Окрім того, до карантину 74 тисячі молодих вчителів, які мають стаж роботи до 10 років, у 2020 році мали б отримати по 21 тисячі гривень разової щорічної допомоги. Однак, в оновленому "антикризовому" бюджеті на 2020 рік обіцяних раніше "підйомних" грошей немає.

1 Response

  1. Вікторія

    Працівники освіти сьогодні можливо в більшій групі ризику (тривалий контакт з великою, безсимптомною категорією)ніж інші сфери, обслуговування, лікарі не інфекційного відділення).Забезречують функціонування інших галузей( певна
    частина батьків не змушені займатись дітьми)).

Залишити коментар