Гавайська гітара укулеле - справжній феномен минулого століття. Її напів випадкова поява та маргінальне минуле аж ніяк не обіцяли такого великого майбутнього, яке стало можливим також суто випадково, завдяки щасливому збігу обставин. Але на сьогоднішній день це повноцінний музичний інструмент, який є учасником професійних ансамблів та оркестрів, солістом та акомпаніатором, віртуозним виконавцем академічних, експериментальних та фолкових творів. Що іще приховує маленький корпус - читайте в матеріалі від експертів інтернет-магазину Музлайн.
Велика історія
Першу гавайську гітару укулеле створили португальські емігранти, що перебралися жити на острови у другій половині XIX століття з Мадейри та привезли з собою тамтешній струнний інструмент з овальним корпусом. Трохи вдосконаливши його та адаптувавши под місцеві запити вони представили світу першу модель, що пізніше увійшла в широкий вжиток і здобула всесвітньої популярності.
Що приваблює людей в укулеле?
- по-перше, це її характерне дуже приємне за тембром звучання, яке добре підходить для акомпанементу співу та танцю;
- по-друге, це її зручний формат - існує не так багато мініатюрних, але повноцінних віртуозних музичних інструментів, які можна всюди брати із собою не обтяжуючи себе додатковим вантажем;
- по-третє, - це захоплююча простота освоєння прийомів гри на укулеле. На сьогоднішній день - це один з улюблених інструментів підлітків та музикантів любителів, що самостійно вчаться грати.
- по-четверте і востаннє, - це доступна вартість гавайської гітари. Так, за суму до сотні доларів ви можете купити непогану модель, що буде мати напівпрофесійні властивості, прекрасне звучання та класичний дизайн.
У наш час укулеле визнається культурною спадщиною гавайських островів, представляє їхній акустичний профіль та використовується музикантами по усьому світі для виконання фолкової, експериментальної та сучасної музики. Існують цілі оркестри укулеле, що виконують як класичний, так і авангардний репертуар.
Виробництвом укулеле займаються не лише локальні бренди, що спеціалізуються тільки на цьому типі гітар, а й такі гіганти, як Yamaha, Maxton та інші, що пропонують і професійні моделі топового рівня, і учнівські гітари для тих, хто тільки починає свій шлях. Не відстають і no name виробники, що пропонують аудиторії потенційних покупців ультра дешеві моделі в яскравому привабливому дизайні, але фахівці інтернет-магазину Muzline не радять витрачати на них навіть такі невеликі гроші що за них просять, бо замість музичного інструмента ви ризикуєте отримати дорогу іграшку, що не має жодних акустичних властивостей.