У Карпатському заповіднику розчистили притоки Тиси від старих дамб для відновлення біорізноманіття

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

 У Карпатському біосферному заповіднику завершили розчищення приток річки Тиса від аварійних штучних споруд: трьох старих дамб, які понад століття перешкоджали природній течії на потоках Квасний, Богдан і Білий.

Дві з цих дамб були створені для сплаву деревини, одна — для регулювання водних потоків, але тепер вони несли загрозу екологічному балансу та прилеглій інфраструктурі, йдеться на сторінці Дунайсько-Карпатської Програми.

Застарілі споруди не лише блокували природний водний потік, а й створювали ризики для біорізноманіття та порушували дороги, важливі для місцевих мешканців, рятувальних служб і протипожежних заходів. Як розповів директор заповідника Микола Рибак, проєкт з очищення приток вдалося реалізувати за підтримки європейського донора, оскільки через війну в країні використання бюджетних коштів було неможливе.

“Завданням Карпатського біосферного заповідника, серед іншого, є збереження рідкісних видів риб і рибоподібних, які здійснюють міграції в період розмноження. Серед них: харіус, мінога угорська, форель річкова, головатиця тощо. Останній вид - це ендемік басейну Дунаю, і його збереження є одним із пріоритетів Заповідника”, - каже заступник начальника відділу науково-дослідної роботи та міжнародної співпраці Карпатського біосферного заповідника Василь Покиньчереда.

Проєкт також включає висадку вільхи на берегах, постраждалих від ерозії. Фахівці закликають до переоцінки економічної вигоди від штучних дамб, адже їх вплив на екосистему часто перевищує передбачувану користь, знижуючи біорізноманіття та стабільність водних систем.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар