Закарпатський обласний центр екстреної меддопомоги та медицини катастроф перевірили фахівці команди Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України
З результатами моніторингового візиту керівників станцій та старших фельдшерів ознайомив директор ЗЦЕМД МК Анатолій Пшеничний, повідомили на сторінці медзакладу у фейсбуці.
Окремо проаналізували індикативні показники роботи бригад та обговорили низку організаційних питань.
Ключове питання – трансформація системи екстреної медичної допомоги: з 1 січня 2025 в бригадах екстреної медичної допомоги працюватимуть парамедики та екстрені медичні техніки.
Над нововведеннями працювало Міністерство охорони здоров'я. Кабмін КМУ постановою від 21.08.2019 р. № 764 вніс зміни до постанови «Про затвердження Типового положення про бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги» від 21.11.2012 р. № 1114. Склад усіх бригад «екстренки» відповідатиме єдиному стандарту.
Парамедик – це фахівець з медичною освітою, який надає широкий спектр рятувальних медичних послуг за сучасними стандартами на догоспітальному етапі й своєчасно транспортує постраждалого до лікарні.
Екстрений медичний технік – це людина без медичної освіти, але зі спеціалізованою підготовкою. Вони допомагають лікарям та парамедикам у наданні професійної медичної допомоги пацієнту.
Для підсилення роботи бригади залучатимуться й надалі лікарі медицини невідкладних станів. За рішенням керівника центру екстреної медичної допомоги зможуть також долучатися додаткові медичні працівники служби, а також стажер, студент, що проходить виробничу практику, лікар-інтерн, лікар-резидент або інша особа, яка успішно пройшла підготовку з домедичної допомоги та отримала підтверджуючий документ.
Анатолій Пшеничний зазначив, що всі фельдшери з медицини невідкладних станів, які зараз працюють у бригадах екстреної медичної допомоги, проходять перенавчання й отримують кваліфікацію «парамедик», а водії — кваліфікацію «екстрений медичний технік». Всі умови для цього створені.