Француз Ален Кок із невиліковною хворобою звернувся до президента Еммануеля Макрона з «проханням гідно закінчити життя», тобто дозволити евтаназію. Чоловіку відмовили й він вирішив перестати їсти та приймати ліки, щоб померти. Останні дні свого життя він хоче транслювати у Facebook
Про це повідомляє Le Figaro, пише Громадське
Трохи контексту: у Франції евтаназія є незаконною, натомість лікарям дозволяють тримати невиліковно хворих під наркозом до самої смерті. Але пацієнти можуть відмовитися від медичної допомоги та їжі, що вважатиметься суїцидом. Відповідно до французьких законів, покарань за самогубство немає.
57-річний Ален Кок упродовж 34 років бореться з невиліковної хворобою, яка призводить до злипання артерій. Зараз чоловік прикутий до ліжка, годують його через спеціальні трубки.
Він звернувся до французького президента, щоб той дозволи евтаназію. Проте Макрон відповів, що він «не вище закону й не може задовольнити запит».
Тож Кок заявив, що з вечора 4 вересня припиняє прийом ліків та їжі. Він хоче транслювати в Facebook «агонію смерті», яка може тривати декілька днів.
Fin de vie : Alain Cocq a cessé son traitement https://t.co/tBXaOOZQvt
— Europe 1 🎧🌍📻 (@Europe1) September 5, 2020
«Це жорстоке рішення, але я ще ніколи не почувався настільки добре. Попри те, що знаю — упродовж 5-7 днів терпітиму надзвичайний біль», — сказав Ален Кок в інтерв'ю CNN.
Зараз на його сторінці, за якою слідкують майже 20 тисяч людей, стріму немає. 5 вересня Алек попросив поки не влаштовувати похорон, бо він ще живий.
А Facebook дозволяє такі стріми?
Соцмережа дозволяє «фото чи відео людей, які переживають процедуру евтаназії в медичному контексті», але не вказує, чи цей дозвіл поширюється на зображення самого процесу.
Алену Коку не дозволили медично проводити евтаназію і його відмова від ліків та їжі вважається самогубством. Соцмережа забороняє транслювати суїцид у прямому ефірі, але модератори Facebook окремо розглядають ситуацію Кока і, ймовірно, дозволять таку трансляцію.
Що ще відомо про Алена Кока?
Невиліковний діагноз йому поставили у 23 роки. Лікарі давали йому лише декілька тижнів, але він прожив три десятки років.
У 1993 році він на інвалідному візку виступив у Європейському суді з прав людини у Страсбурзі, де розповів про право людини померти з гідністю. У наступному році він здійснив на візку подорож Францією. У 1998 році він був Брюсселі та у 2008 році в ООН, де закликав покращити становище людей з інвалідністю та нагадував про право гідно померти.
Такі подорожі не пройшли безслідно для Алена. Останні дві поїздки коштували йому 5 інфарктів, 7 інсультів та 8 операцій.
Кок закликає французьку владу дозволити людям обирати, як їм померти, та ухвалити закон про старість, бо «в житті немає нічого важливішого за народження та смерть».