Закарпаття – земля яка пережила багато історичних змін. Тож і багато цікавих і надзвичайно гарних міст, які западають в серце туристам – залишила по собі стародавня історія
Наша редакція підготувала топ 3 найгарніші озера Закарпаття. Тож якщо ви хочете відвідати область – обов’язково зазирніть на ці дивовижні, загадкові неймовірної краси озера.
- Синевір
Синевір або в народі «Морське око» безперечно заслуговує на перше місце в топі, адже краєвиди навколо водного дзеркала напрочуд величні та мальовничі. Стрімкі схили вкриті ялинами, вік яких сягає 140-160 років. Посередині водної гладі, немов зіниця блакитного ока, утворився невеликий острівець.
Утворилась загадкова водойма десять тисяч років тому внаслідок землетрусу. Вода цього озера є найвищим еталоном якості природної води в Україні. Середня глибина озера сягає 8-10 метрів, найглибша точка – 23,5 метра. Вода тут максимально нагрівається лише до 13°С.
На березі Синевиру можна переночувати в будинку відпочинку, в колибі посмакувати бограчем. Є також можливість покататися по озеру на плотах чи навколо озера – на конях.
Розташоване воно на висоті 989 метрів над рівнем моря, і прикрашає Хустський район Закарпатської області.
- Несамовите
Несамовите - одне з найвищих озер Українських Карпат (1750 м. над рівнем моря). Розташоване в Рахівському районі Закарпатської області. Лежить у межах Карпатського національного парку, в льодовиковому карі (впадині) на східних схилах гори Туркул (масив Чорногора). Довжина озера 88 м, ширина 45 м. Глибина по всій площі коливається в межах 1-1,5 м. Льодовикового походження.
За кількома легендами, якщо кинути камінь в озеро то можна накликати жахливу негоду, що принесе з собою шквальний вітер і зливи.
- Бребенескул
Розмістилось воно на висоті 1801 метр над рівнем моря і являє собою наповнений крижаною водою гірський котлован, навколо якого сніг тримається інколи навіть до кінця травня
Озеро Бребенескул знаходиться між двома горами Чорногірського хребта: Гутин Томнатик (2016 м) та Бребенескул (2038 м) і живиться водойма за рахунок гірського джерела, дощу та снігів, що тануть на весні. Чому озеро взяло назву тільки від одного хребта? Це вам, напевно, не скажуть і місцеві. Однак з румунського Бребенескул перекладається поетично – «барвінок», що дуже пасує цьому місцю.
Якщо ви вирішили заночувати біля водойми – радимо вам брати з собою теплі речі та хороший спальник. В другій половині дня сонце ховається за Чорногірський хребет, ближче до вечору тут стає прохолодно, а вночі температура біля озера Бребенескул й зовсім падає до позначки майже вдвічі нижчої, ніж на самому гірському масиві. Купатись в озері не можна